10 PYTAŃ O DOBRE PRZEDSZKOLE. PAŃSTWO PYTACIE, MY ODPOWIADAMY

Decyzja o rozpoczęciu edukacji przedszkolnej przez małe dziecko musi być przemyślana i podjęta bez pośpiechu. Podczas kontaktów telefonicznych lub osobistych rodzice zadają wiele pytań, my odpowiadamy wyczerpująco i rzetelnie, chętnie oprowadzamy po przedszkolu i opowiadamy o otoczeniu przedszkolaka. Gdy rodzice są pewni trafności decyzji o wyborze przedszkola dla swej pociechy, dziecko wchodzi do grupy przedszkolnej z większym poczuciem bezpieczeństwa.
Aby przybliżyć Państwu specyfikę Przedszkola Niepublicznego
 
  

 

„Chatka Kubusia Puchatka” odpowiadamy na 10 podstawowych pytań zadawanych przez rodziców.
 
1.Jakie doświadczenie ma przedszkole „Chatka Kubusia Puchatka” w edukacji i opiece nad dziećmi?
Nasza placówka rozpoczęła swoją działalnośc w 2004 roku, jesteśmy więc na runku edukacyjnym gminy Tarnowo Podgórne już siódmy rok. Nasi pierwsi przedszkolacy chodzą już do szkół podstawowych i niejednokrotnie są to jedni z najlepszych uczniów na tle klasy. Osoby zarządzające przedszkolem, jak i współtworzące jego charakter są wykształcone kierunkowo, solidne i przede wszystkim opiekuńcze, kochające dzieci. Przedszkole wciąż się rozwija. W 2006 roku została otwarta pierwsza filia Chatki w Tarnowie Podgórnym, druga z równie dużym powodzeniem od 2009 roku działa w Przeźmierowie. Przedszkolacy pobierają u nas edukację na najwyższym poziomie.
 

 
2.Jaka jest oferta edukacyjna?
W Chatce Kubusia Puchatka dzieci codziennie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych zgodnych z podstawą programową, opartych na wybranym programie edukacji przedszkolnej, zatwierdzonym przez MENiS. Oprócz tej podstawy w tygodniu odbywają się lekcje j.angielskiego, logopedia, rytmika, taniec, gimnastyka korekcyjna, katecheza, zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, teatralne z elementami logopedii, bajkoterapia, zabawy ruchowe metodami Klanzy, gotowanie w Klubie Małego Kucharza. Maluchy wchodzą w świat literek podczas zajęć prowadzonych odimienną metodą nauki czytania wg I. Majchrzak, dzieci starsze pracują Metodą Dobrego Startu M. Bogdanowicz oraz rozwijają logiczne, matematyczne myślenie metodami E. Gruszczyk Kolczyńskiej.
 
 
3.A co z rozrywką, sportem i czasem wolnym?
Zabawa towarzyszy dzieciom zawsze, bo one uczą się przez zabawę. Poza tym codziennie wychodzą na świeże powietrze. Odwiedzamy Dom Kultury i uczestniczymy w cyklu spektakli Pro Synfoniki. W przedszkolu organizujemy Klub Małego Muzyka i nie tylko w jego ramach zapraszamy artystów na nasze podwórko, poznajemy okolicę przedszkola i różne zawody. Wyjeżdżamy na ciekawe wycieczki. Uczymy poprzez doświadczenie. Mali sportowcy oprócz codziennej gimnastyki, wyjeżdżają na stok narciarski na poznańskiej Malcie i na basen. W ciągu roku świętujemy ciekawe dni takie jak np. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Babci i Dziadka, Święto Marchewki i inne.
 
 
4.Jak liczne są grupy dzieci w przedszkolu?
Dla zachowania odpowiednich warunków dla bezpiecznej i efektywnej pracy nauczycieli i dzieci, tworzymy grupy kilkunastoosobowe. Sale są przestronne, zapewniamy dzieciom swobodę ruchów i przestrzeń dla ich nauki oraz zabawy.
 
 
5.Czy „Chatka Kubusia Puchatka” dysponuje kuchnią?
Tak. Posiłki są przygotowywane na bieżąco, ze świeżych składników, na miejscu. Doświadczone kucharki gotują dla przedszkolaków zdrowe i smaczne posiłki. Szczególną uwagę przykuwamy do budowania jadłospisów, aby rozwój naszych podopiecznych był prawidłowy i harmonijny.
 
6.Czy leżakowanie jest obowiązkowe dla wszystkich dzieci?
Nie. Śpią lub odpoczywają dzieci, które tego relaksu potrzebują. Porozumiewamy się w tej kwestii z rodzicami, a odpoczynek zorganizowany jest w taki sposób, aby dzieci mogły zregenerować siły, nieśpiące korzystają z uroków wspólnych zabaw ze śpiewem i innych grupowych odprężających zajęć.
 
 
7.W jakich godzinach przedszkole jest otwarte?
Pracujemy od godziny 7.00 do 17.00 w pełni zaspokaja to potrzeby naszych klientów.
 
8.Jak można ułatwić dziecku proces adaptacji?
Zawsze staramy się aby adaptacja przebiegała spokojnie. Często jednak pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu są stresujące dla dziecka i jego rodziców. Z naszej strony otrzymacie Państwo wszelkie wsparcie, a dziecko zostanie otoczone czułą opieką. Zawsze zalecamy stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowej sytuacji w miarę możliwości czasowych rodziców.
 
 
9.Ile wynosi czesne za pobyt dziecka w przedszkolu?
Miesięczna opłata wynosi 550 złotych za pobyt dziecka w wieku 2,5 – 6 lat.
 
10.Kiedy można zapisać dziecko?
Właśnie z początkiem stycznia rozpoczęliśmy rekrutację na rok 2011/2012. Wszelkie informacje otrzymacie Państwo pod nr Tel. 506 466 850 lub w przedszkolu, zapraszamy do zaglądania na naszą stronę www.chatkakubusiapchatka.pl i portal gminy Poziom Wyżej Tarnowo Podgórne.
 
Przedszkole Niepubliczne "Chatka Kubusia Puchatka" dysponuje trzema placówkami, które zlokalizowane są w Przeźmierowie, Tarnowie Podgórnym oraz Lusowie. Oprócz zajęć dydaktycznych, dodatkowo 2 razy w tygodniu przedszkolaki pobierają lekcje języka angielskiego i rytmiki, raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach logopedii, dla chętnych jest też katecheza. Raz w miesiącu teatrzyk, kilka razy w roku wycieczka. Oprócz tego raz w tygodniu dzieci mają zajęcia teatralne, bajkoterapię, zabawy ruchowe Klanzy, kółko plastyczne, klub małego kucharza, jeżdżą na pływalnię oraz pobierają lekcje jazdy na nartach na Malta Ski. Nauczyciele pracują metodami nauczania matematyki wg E. Gruszczyk Kolczyńskiej, Odimienną Metodą Nauki Czytania I. Majchrzak, oraz Metodą Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Przedszkole otwarte jest od 07:00 - 17:00, a miesięczna opłata za pobyt dziecka w wieku 2,5-6 lat wynosi 550zł. Rekrutacja na nowy rok szkolny trwa. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej przedszkola.
 
 
ES

Artykuł sponsorowany
 
 

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama