15 lat „Lusowiaków”

Choć trudno w to uwierzyć, Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy” ma już 15 lat! Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu w najbliższą sobotę, 19 listopada o godz. 17:00 w hali OSiR przy ul. Nowej 15 w Tarnowie Podgórnym da koncert. Wstęp wolny.

 
 
Zespół istnieje od 1996 roku, zaś pretekstem do jego utworzenia był konkurs „Moja wieś aktywna”, który został zorganizowany przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Aż dwukrotnie udało mu się zdobyć pierwsze miejsce! Później były występy nie tylko na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, ale też w Holandii, na Litwie, we Francji i Bułgarii. „Lusowiacy” zdobywali równocześnie kolejne nagrody, takie jak pierwsze miejsce na „Festiwalu Zespołów Ludowych” w Złotowie, pierwsze miejsce na festiwalu „Lato nad Świną” w Świnoujściu, czy nagrodę „The Best Of The Best” na festiwalu bułgarskim Kiten.
 
Zespół tworzą 23 osoby dorosłe w wieku od 40 do 75 lat, 20 osób w wieku od 15 do 25, a od września 2005 roku działa również grupa młodsza, licząca ok. 12 osób w wieku 9 -13 lat. Program artystyczny zespołu oparty jest na ojczystym folklorze. Poza tańcami narodowymi (polonez, krakowiak, oberek, mazur), w swoim repertuarze posiada tańce poszczególnych regionów Polski. W programie zespołu są także scenki rodzajowe, związane z ludowymi obrzędami oraz kolędy i pastorałki w formie tanecznej.
 
Kierownikiem zespołu jest Krystyna Semba, kierownikiem wokalno – muzycznym Zdzisław Pawlaczyk, zas choreografem Dariusz Jezierski.
 
19.11.2011, godz. 17:00 hala OSiR ul. Nowa 15 Tarnowo Podgórne, wstęp wolny
Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama