Bike Challenge - 23 września, utrudnienia w ruchu

W związku z przebiegiem przez teren naszej Gminy tras wyścigu rowerowego ŠKODA Poznań Bike Challenge przedstawiamy informację, uzyskaną od organizatora – firmy Caracoles Sp. z o.o. Sp.k – o zaplanowanych utrudnieniach w ruchu drogowym.

Wyścig odbędzie się 23 września (niedziela). Na terenie naszej Gminy wyznaczono trasy w dwóch kategoriach:

- średnia: wjazd na teren Gminy Tarnowo Podgórne ul. Wiejską w Dąbrowie/Zakrzewie – Batorowo: Zakrzewska/Grzybowa – Sierosław: Prosta – wyjazd z terenu Gminy w kierunku Skórzewa drogą serwisową S11

- długa: wjazd na teren Gminy Tarnowo Podgórne ul. Wiejską w Dąbrówce/Zakrzewie – Batorowo: Zakrzewska/Grzybowa – Ceradz Kościelny: Jankowicka – wyjazd z terenu Gminy w kierunku: Mieściska

Trasa tzw. familijna nie przebiega przez naszą Gminę.

W niedzielę, 23 września, po ostatecznej kontroli wyżej wymienione trasy zostaną ostatecznie zamknięte ok. 8.00. Gdy na trasie nie będzie zawodników ruch będzie możliwy tylko wybranymi śluzami, które znajdują się m.in. w Lusowie na skrzyżowaniu ulic: Nowa / St. Batorego / Zakrzewska i na rondzie przy Szkole Podstawowej czy w Zakrzewie na skrzyżowaniu drogi krajowej 307 i ul. Zakrzewskiej. Ruchem drogowym na śluzach kierować będą policjanci.

Ruch zostanie całkowicie wstrzymany na czas przejazdu peletonów:
- na trasie średniej: 9.10 – 9.50

- na trasie długiej: 11.30 – 12.20

Uwaga: są to czasy orientacyjne, w rzeczywistości mogą się nieznacznie różnić (w zależności od szybkości zawodników).

Potem ruch drogowy powinien zostać odblokowany – ostateczną decyzję co do momentu odblokowania dróg podejmie organizator.

W związku z wydarzeniem nastąpią także zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w dniu 23 września od pierwszych kursów:

W ślad za przywracaniem normalnej organizacji ruchu, po przejeździe wszystkich kolarzy, na polecenie Nadzoru Ruchu linie autobusowe będą stopniowo wracać na trasy stałe.

Informacji na temat tymczasowej organizacji ruchu podczas ŠKODA Poznań Bike Challenge udzielane są przez Infolinię pod nr tel. 517 67 37 60, czynna w godz. 12.00 – 17.00, w dniu wyścigu 8.00 – 19.00.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia tutaj

 

Źródło:tarnowo-podgorne.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama