Debata w Baranowie! Transport w naszej gminie - jaka alternatywa dla samochodu?

W czwartek, 19 kwietnia o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Baranowie (ul. Spokojna 2a) odbędzie debata pod tytułem ""Transport w gminie Tarnowo Podgórne - jaka alternatywa dla auta?" Temat ważny chyba dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Jak musiałby wyglądać transport publiczny aby stanowił faktyczną alternatywę dla samochodu? Jaka jest szansa na kolejkę podmiejską, która jak pokazuje doświadczenie sąsiednich gmin i wielu miast w Polsce byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem dojazdu do miasta? Zachęcamy do dyskusji!

Debatę w ramach akcji społecznej „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” organizują Fundacja Barak Kultury i poznańska redakcja „Gazety Wyborczej”, a finansowo wspiera powiat poznański. 

Na debatę organizatorzy zapraszają mieszkańców gminy, a w dyskusji wezmą udział także władze gminy, eksperci i społecznicy.

Wstęp wolny, prośba o wcześniejszą rejestrację tutaj>>

Cykl siedemnastu debat ma przyczynić się do zdiagnozowania wyzwań i wypracowania nowoczesnych rozwiązań zadań, przed którymi stoją gminy powiatu poznańskiego. Akcja “Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miastach powiatu, a przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia dla swoich mieszkańców. Akcję „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” można śledzić na łamach poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej”

Czy mieszkańcy są zadowoleni z transportu publicznego w gminie, czy integracja z miastem sprawiła, że dojazd do Poznania jest szybszy i lepszy? Podczas zebrań wiejskich mieszkańcy zwracali uwagę na zbyt małą ilość połączeń autobusowych, niefortunne ułożenie rozkładów jazdy i wydłużony czas dojazdu do miasta ze względu na konieczność obsłużenia przystanków w drodze na Ogrody.  Budowa kolei podpoznańskiej to inwestycja ponadlokalna, która wymaga ścisłej współpracy z powiatem poznańskim dlatego warto aby głos mieszkańców naszej gminy w tej kwestii i innych rozwiązań dotyczących transportu został usłyszany.

Info: http://powiat.poznan.pl

 

DB

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama