Gwiazdkowe spotkanie Stowarzyszenia TARSON

Tydzień przed Bożym Narodzeniem, 16 grudnia, spotkaliśmy się w świetlicy w Baranowie w gronie uczestników, rodzin, sympatyków i przyjaciół zgromadzonych wokół Tarnowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych TARSON.

Trudno nas było zliczyć, wiemy, że wszystkie krzesła: te nowe, te stare i dostawki a nawet doniesione ławki były zajęte, zatem spotkaliśmy się w gronie blisko 90 osób – mieszkańców naszej Gminy oraz zaprzyjaźnionych kilku sąsiadów z pobliskiej Rokietnicy.

Spotkanie miało nas przygotować do rodzinnych świąt, wprowadzić w bożonarodzeniowy nastrój oraz dać kolejną okazję na lepsze poznanie się. Postawiliśmy sobie za zadanie wykonanie najdłuższego łańcucha choinkowego w naszej Gminie. I udało się! Pobiliśmy poprzedni łańcuch, wykonany tydzień wcześniej na spotkaniu charytatywnym na rzecz wsparcia poszkodowanego w wypadku radnego Gminy pana Krzysztofa. Tamten był długi na 63 metry. Łańcuch wykonany dzisiaj, przez uczestników spotkania osób niepełnosprawnych wyniósł 250 metrów. Kto nas pobije za rok?
 

Pomiar był wykonywany absolutnie poważnie i rzetelnie przez pana Juliusza Gustowskiego, pod urzędniczym nadzorem i czujnym okiem Pani I Zastępcy Wójta Ewy Noszczyńskiej-Szkurat. Wszyscy wiemy, że światowy wzorzec metra znajduje się w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sèvres pod Paryżem. Nie musimy mieć kompleksów, absolutnie! Miejscowość i gmina Sèvres liczy mniej więcej tyle samo mieszkańców co nasza Gmina (23 tys.). Do tego platynoirydowy wzorzec metra co chwilę ma zmienianą definicję. Natomiast my mamy w Sadach założone przez Pana Juliusza Gustowskiego Muzeum Miar i Wag, w którym posiada przymiar metra na 100 % pewny! Takim właśnie przymiarem, komisyjnie była mierzona długość łańcucha. Wykonany i pomierzony łańcuch ozdobił choinkę i zawisł w świetlicy. Pan Juliusz Gustowski wystawił podpisany certyfikat pomiaru.

Spotkanie było ubogacone muzycznie indywidualnymi występami młodych artystów – członków Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym DOMINANTA. Wysłuchaliśmy filmowych szlagierów, później z akompaniamentem pośpiewaliśmy kolędy.
Oczywiście obowiązkowo były gwiazdkowe niespodzianki. Dla mam – ozdobne poduszki z dedykacją „Mamo odpocznij sobie – Twoja pociecha!”. Dla podopiecznych paczuszki z indywidualnymi imiennymi życzeniami, a dla rodzeństwa paczki ze słodyczami. Życzenia wypisane były odręcznie ładnym kaligraficznym pismem!
Dla zebranych na spotkaniu rodzin osób niepełnosprawnych i przyjaciół Stowarzyszenia Tarson życzenia na Boże Narodzenie i Nowy 2018 rok złożyła Pani I Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska-Szkurat, zaś życzenia od Zarządu Stowarzyszenia Tarson – Kazimierz Szulc.

Życzyłem rodzicom znalezienia czasu przede wszystkim dla siebie. Czasu na odpoczynek, rozrywkę, realizację swoich zainteresowań. Obowiązuje nas wezwanie „kochaj bliźniego swego jak siebie samego”. Pokochaj siebie! O ile mamy być silnym ramieniem, które wspiera niepełnosprawna osobę, musimy sami być silni. Osobom niepełnosprawnym życzyliśmy, by w miarę swoich możliwości mogły w naszym Stowarzyszeniu się rozwijać. Przyjaciołom życzyliśmy wszelkiej pomyślności oraz byśmy mogli dalej liczyć na ich pomoc. Stowarzyszeniu Tarson – by sięgało coraz wyżej i wytrwale zmierzało do wyznaczonych celów.
 

Byli z nami drodzy goście, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia Tarson: Jadwiga i Włodzimierz Kwiek oraz Joanna i Paweł Nowakowscy. Pani Jadwiga Kwiek prowadzi zajęcia z wsparcia psychologicznego, Pan Włodzimierz Kwiek zainicjował powstanie ekipy „Złotego Dziadka”, zaś Paweł Nowakowski publikuje nasze informacje i artykuły w internetowej Gazecie Naturalnie.
Dziękujemy Pani I Zastępcy Wójta Ewie Noszczyńskiej-Szkurat – za obecność, za życzenia, za troskę o nasze Stowarzyszenie. Dziękujemy sołtysowi Baranowa Panu Mieczysławowi Paczkowskiemu – za
udostępnienie tej pięknej, nowej świetlicy oraz gospodarzowi Świetlicy Panu Zbigniewowi
Łakomemu – za życzliwość i pomoc w obsłudze technicznej .
Spotkanie Gwiazdkowe w takiej bogatej oprawie było możliwe dzięki wielu Aniołom, nie tym
papierowym zawieszonym na choince, nie tym ulotnym gdzieś tam w Niebie, ale tym z krwi i kości,
które są pośród nas.

Tarnowskie Anioły!
- Pani Małgorzata Raciborska z Przeźmierowa, która jest z nami od samego początku, podpowiada
pomysły, „wagony” pomysłów, pobudza do społecznej pracy a ostatnio zrealizowała wraz ze swoją
ekipą konkretną pomoc w postaci świątecznych paczek.
- Panie krawcowe z Przeźmierowa, które uszyły ozdobne poduszki dla mam.
- Caritas z Przeźmierowa – dziękujemy za wszechstronną, anonimową pomoc.
- Pani Karolina Stępak – ze Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Samorządowej Szkoły Muzycznej DOMINANTA wraz z młodymi Artystami. Ten występ to dla nas premiera, liczymy na stałą obecność na naszych uroczystościach.
- Duży anielski zastęp – to Rodzice, którzy przynieśli ciasta i owoce.
- Słodkie niespodzianki były możliwe dzięki firmom: GLUTENEX z Sadów, która dodatkowo ofiarowała bezglutenowe bożonarodzeniowe opłatki oraz Fabryce Czekolady Millano z Przeźmierowa.
- Zakład Poligraficzny POL-MAK – firma przekazała pocięty pod wymiar papier na łańcuch choinkowy.
- Na koniec trudno nie wymienić najbliższych mi Aniołów – osoby stanowiące Zarząd i Komisję
Rewizyjną Stowarzyszenia TARSON. To oni przez kilka tygodni gromadzili niespodzianki, zabiegali o
potrzebne materiały, dekoracje, pakowali prezenty, piekli babki i palacki a wśród nich słodkie
ozdobne zielone choinki, stale dodawali sobie zadań a na koniec przygotowali wszystko na Tip-Top.
Dzięki nim, jak widać, Zarząd wchodzi na coraz wyższe obroty. Muszę się starać dotrzymać młodym
kroku.

Całe Spotkanie Gwiazdkowe było przygotowane przez nas „bezgotówkowo” – czy to możliwe?
MOŻLIWE – bo powstało z potrzeby serca, wielu serc!

Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON, czeka na dalszych zainteresowanych
- niepełnosprawnych mieszkańców naszej Gminy.

Więcej zdjęć tutaj>>

Kazimierz Szulc

www.tarson.pl

 

Red.

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama