Koncert Noworoczny w Tarnowie Podgórnym

Koncert wraz z galą "Aktywni Lokalnie" odbędzie się 11 stycznia o godz.17 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym, wstęp wolny.

Tradycja uroczystych Koncertów Noworocznych w Tarnowie Podgórnym ma już 10 lat. Jubileuszowy koncert pod patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne, Tadeusza Czajki, zapowiada się niezwykle ciekawie. Głównym bohaterem wieczoru będzie nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Wraz z kapelmistrzem Pawłem Joksem przygotowała ona liczne niespodzianki. Wystąpią soliści: znany ze sceny poznańskiego Teatru Wielkiego Jaromir Trafankowski, wokalistka jazzowa Natalia Świerczyńska, a także Julia Mróz, dwunastoletnia mieszkanka naszej gminy, która z sukcesem wystąpiła m. in. na naszym przeglądzie „Rozśpiewana gmina”.Wśród gości naszej orkiestry znajdą się także znakomici instrumentaliści.

Koncert Noworoczny nie mógłby się odbyć bez udziału naszych Mażoretek. Podopieczne Gabrieli Drewniak utworzą choreograficzną klamrę, która go rozpocznie i zakończy. Nowością Koncertu Noworocznego będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lusowiacy”. Zespół pod kierownictwem artystycznym Dariusza Jezierskiego zatańczy mazura z opery „Straszny dwór”, walca „Nad pięknym, modrym Dunajem” i poloneza „Cześć Ci, Polsko”.

A co zagra orkiestra? Na pewno nie zabraknie walców z różnych krajów Europy, a także klasyki rozrywki, w tym utworów z repertuaru Czesława Niemena i Andrzeja Zauchy. Wszystkich niespodzianek jednak nie zdradzę.

Koncert wraz z galą "Aktywni Lokalnie" odbędzie się 11 stycznia o godz.17 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym, wstęp wolny.

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama