Leczenie niepłodności - otwarte wykłady na temat metod, które chce wspierać finansowo gmina

Na najbliższej sesji Rady Gminy, 21 maja br. radni podejmą decyzję w sprawie uchwały o dofinansowaniu wspierania leczenia niepłodności metodą in vitro.  Drugą uchwałę dotyczącą dofinansowania leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, Rada Gminy będzie uchwalać w terminie późniejszym, ponieważ pojawiła się ona jako druga. Aby dać szansę mieszkańcom, ale również radnym na poznanie obu metod, gmina realizuje pomysł radnej Zuzany Szulc na zorganizowanie wykładu na temat naprotechnologii i wczesnej diagnostyki jako mniej znanej metodzie. Ostatecznie odbędą się dwa wykłady, które pozwolą zapoznać się z obiema metodami. Warto przyjść i posłuchać obu wykładów aby wyrobić sobie obiektywne, wolne od stereotypów zdanie na ten temat.

Uchwały intencyjne w sprawie obu programów, podjęte zimą przez Radę wzbudziły wiele emocji i dyskusji wśród mieszkańców, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja. Część mieszkańców  zorganizowała się wokół tego tematu, założyła stronę odpowiedzialnetarnowo.pl, wydała broszurę na temat leczenia niepłodności oraz zorganizowała wykład na temat wczesnej diagnostyki leczenia niepłodności i naprotechnologii, bo jak mówią to właśnie na finasowaniu takiej diagnostyki im najbardziej zależy.

Czas na wykłady zorganizowane przez gminę, na które serdecznie zapraszamy.

Wykłady odbędą się  15 maja (środa) W sali GOK Sezam w Tarnowie Podgórnym

  • godz. 18.00 Diagnostyka i leczenie niepłodności z użyciem naprotechnologii 

prowadzący: lek. med. Laura Grześkowiak specjalista chorób wewnętrznych, NFP MC (konsultant medyczny naprotechnologii)

  • godz. 19.30 Leczenie niepłodności metodą IN VITRO

prowadzący: prof. dr hab. Leszek Pawelczyk kierownik Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Wstęp wolny

 

Red.

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama