Mikołajki dla Przyjaciela – DZIĘKUJEMY!

Dziękuję – to słowo można było najczęściej usłyszeć podczas imprezy „Mikołajki dla przyjaciela” w niedzielę 3 grudnia w Baranowie. I nie mogło być inaczej, ponieważ nawet nas organizatorów zaskoczyła tak wielka ilość osób, które pozytywnie odpowiedziały na apel o pomoc i do których słowa podziękowania chcemy skierować.

Impreza była dedykowana naszemu koledze, Krzysztofowi Bartosikowi, wieloletniemu radnemu naszej gminy, społecznikowi, który nigdy nie odmawiał pomocy. Teraz z powodu ciężkiej choroby sam potrzebuje wsparcia, nie tylko tego materialnego, choć ta jest też bardzo potrzebna. Obecność tak wielu mieszkańców i pozytywna moc w baranowskiej świetlicy może świadczyć o tym, że determinacja z jaką Krzysztof działał na rzecz mieszkańców, nie została zapomniana, a dobra energia powraca do niego.

Do organizacji imprezy włączyło się wielu mieszkańców. Firmy i osoby prywatne podarowały upominki, vouchery i przedmioty na licytyację.  Panie piekły ciasta, robiły smalec, wolontariusze z baranowskich szkół i przedszkoli pomagagały stroić salę, 
a nasi gminni artyści przygotowywali występy aby wypaść w tym dniu jak najlepiej.  Każdy pojawiający się problem był natychmiast rozwiązywany dzięki czyjejś uprzejmości i pomocy.

Pewnie dzięki temu w dniu imprezy wszystko pięknie zagrało. Do świetlicy w Baranowie przyszło bardzo wiele ludzi, którzy też chcieli 
pomóc; kupując ciasta, chleb ze smalcem, doskonały żurek lub biorąc udział w licytacji. Imprezę prowadził niezastąpiony Maciej Narożny.  Pomagała mu Agata Klaudel - Berndt, która włączyła się w organizację z niesamowitą energią i bardzo nam pomogła.

Fundacja Nigdy nie jest za późno Mai Stępień ze swoimi podopiecznymi i zawsze pomocnymi wolontariuszami stroili intergracyjną choinkę i tworzyli najdłuższy łańcuch z łożony z ogniw podpisanych przez osobym które je tworzyły.  Dzieci przyozdabiały pierniki, malowały anioły, bawiły się razem z firmą Nana.Edu.

Na scenie zobaczyliśmy dzieci i młodzież z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Modraki”, Natalię Olesiak, pokaz tańca współczesnego w wykonaniu Bartka Raźnikiewicza z Justyną Dudą i Ewą Sobkowiak, a potem gorące tango państwa Szulc. Następnie wystąpił Dawid Mularczyk (tancerz, choreograf Teatru Tańca Sortowania), który najpierw wystąpił solo, aby za chwilę zachęcić do żywiołowego tańca najmłodsze dzieciaki. Na koniec  ułyszeliśmy wzruszający koncert w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej w Baranowie pod dyrekcją Jagody Jaskólskiej  i zespołu instrumentalnego po kierownictwem Diany Hały, a "kropką nad i" był nastrojowy recital Łukasza Manteja na saksofonie.

Rodzinna, świąteczna atmosfera i wzruszenie, z którym dziękowała za wszystko córka Krzysztofa udzieliło się wszystkim obecnym. 
Wielkie zaangażowanie, pomoc i hojność  mieszkańców zaowocowała nie tylko niebagatelną sumą zebraną podczas imprezy w kwocie 12.411,80 zł  ale również nadzieją, że możemy liczyć na siebie w trudnych sytuacjach. 

Było pięknie - dzięki Wam! Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to dzieło z całego serca dziękujemy!!!

Pieniądze zebrane podczas imprezy i te, które cały czas spływają na konto zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację Krzysztofa Bartosika. 

Wpłat można cały czas dokonać na konto Fundacji „Otoczmy Troską Życie” 62-081 Baranowo, ul. Szmaragdowa 8, KRS 0000381138: 97 1020 4027 00000 1402 0896 5750 z dopiskiem: „na rehabilitację Krzysztofa Bartosika”.

Dorota Barełkowska, Joanna Mularczyk, Magdalena Zagórska, Monika Żuchowska

 

Pragniemy podziękować:

Za pomoc w organizacji festynu i przekazane dary:

Pani Barbarze Nowak, fundacji Otoczomy Troską Życie,
radnej i sołts Wysogotowa p. Elżbiecie Szymkowiak, sołtysowi p. Mieczysławowi Paczkowskiemu i Radzie Sołeckiej Baranowa, sołtys Przeźmierowa p. Katarzynie Preyer, p. Ewie Noszczyńskiej-Szkurat I zastępcy wójta, sołtys Ceradza Kościelnego p. Aurelii Skrobale, radnej p. Marzenie Grysce, radnemu p. Wojciechowi Janczewskiemu i Stowarzyszeniu Dar Serc, Urzędowi Gminy, szczególnie działowi promocji,
Stowarzyszeniu Roktar, Fundacji Trifolium Anny Łoszczyńskiej,
Fundacji Nigdy nie jest za późno Mai Stępień wraz z podopiecznymi i wolontariuszami,
p. Hannie Koczorowskiej, p. Ewelinie i Bartoszowi Koplin, p. Agacie Kaczmarek, p. Annie Michalak Matz, p. Magdalenie Czajce,
wolontariuszom; dzieciakom z Akademii Pitagorasa, Szkoły Podstawowej w Baranowie, Przedszkola Mali Odkrywcy w Baranowie,
p. Katarzynie Wojtkowiak - restauracja Dobry Adres, państwu Remiszewskim, Piekarni - cukierni Zagrodnicza, p. Ewie Nowak z restauracji Pod Lwem,  p. Dorocie Brzozkowskiej - Bezowe Atelier
Paniom za upieczenie ciast, panom, którzy pomagali nosić, ustawiać, dźwigać.
Parafiom Baranowa i Przeźmierowa,
Maciejowi Narożnemu za prowadzenie imprezy.

Występującym artystom:

Nana Edu państwo Dankowscy, Natalii Olesiak, Zespołowi Dziecięcemu Modraki, Dawidowi Mularczykowi, Bartkowi Raźnikiewiczowi z Justyną Dudą i Ewą Sobkowiak, państwu Szulc, chórowi ze Szkoły Podstawowej z Baranowa pod dyrekcją Jagody Jaskólskiej i zespołowi instrumentalnemu Diany Hały, Łukaszowi Mantej – saksofiniście.

 Fundatorzy:

Nowa Elektro, Tomasz i Karin Jesztak, Pol-Mak sp.j Zakład Poligraficzny, JUCCA - Centrum Ogrodnicze, Remark Kayser sp. z o.o., Kopalnie Sp.j Maciej Berndt, Marcin Zaborowski, Milano, F.H DAFFI Tomasz Skrzpczak, Toma sp. z o.o., Krosno Glass Sp. z o.o., Anna Zalewska, Artifex, Firstline, Vime Studio, Reggata, Kwiatowe Inspiracje Magdalena Jerzyńska, Tarnowskie Termy, panie z rękodzieła w parafii w Przeźmierowie, Good Time - Day Spa, Szymon Kantorski, Tadeusz Zimny, kawiarnia "Parle Patisserie", Dorota Kędzierska, Kreacja Ciała, Salon kosmetyczny "Twoje 5 minut", Monika Czeszyk, The Kitchen studio kulinarne, dyrektor Bernad Broński, Roktar - Szymon Nowicki, Secret Salon Urody, Kręgielnia Vector, Smaczki Maszki, Kręgielnia Vector, Restauracje Lumiere, Citroen Labijak Auto Lama, Wójt Tadeusz Czajka, Maksym Geisler z Rodzicami, GOK Sezam, Dawid Mularczyk, Restauracja Lebioda, Minimani Elwira Perlikiewicz, Fryzjer Studio Urody Lejdis, Restauracja Stara Wozownia, Łukasz Mantej - recital saksofonowy, Damian Nowicki – fotograf, Generacja Fitness, Sentymentalny Miś od Anonimowego Darczyńcy, Ewa Cisowska, Andrzej Piechocki, anonimowy darczyńca angielskich książek.

Agacie Klaudel-Bernt - za tak wielkie zaangażowanie.

Dziękujemy WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM, którzy byli w tym dniu z nami; za obecność i hojność i wszystkim, których nie wymieniłyśmy - z całego serca wielkie - DZIĘKUJEMY :)

Organizatorzy

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama