Otwarcie Pałacu w Jankowicach!

Spore zainteresowanie wzbudza odnowiona bryła Pałacu Jankowice, należącego do podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne. Uroczyste otwarcie – już 13. maja!

Ponad dwa lata w budynku trwały prace remontowo-renowacyjne. W zrujnowany pałacu odtworzono drewniane elementy wystroju i dekoracje okienne, podłogi i zabytkowe posadzki. Na zewnątrz, z fasady wyłoniły się płaskorzeźby i ciekawe elementy architektoniczne.

Przestrzenie już częściowo są wykorzystywane. W salach dydaktycznych Pałacu i w dobudowanej nowoczesnej Oficynie w zajęciach uczestniczy już ponad 150. uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W nowym miejscu placówka poszerza swoją ofertę i od września uruchomi klasę perkusji. Muzyki w Jankowicach można słuchać m.in podczas spotkań organizowanych w błękitnej Sali Koncertowej.

W Pałacu realizowany będzie też projekt - Tarnowskie Centrum Senioralne. Budynek otworzy się na różnorodne aktywności starszych mieszkańców, dając im możliwość realizacji marzeń i planów.

„Otwórz z nami Pałac Jankowice” – to hasło uroczystej inauguracji, która odbędzie się 13 maja. Będzie majówkowo, artystycznie i muzycznie. Od 13.00, gdy rozpocznie się plenerowa Msza Św. (pałac ma swoją kaplicę), do finału o 21.00 w parku będzie można słuchać muzyki na żywo, oglądać zespoły taneczne i teatralne. Terenowa gra spacerowa wciągnie fanów takich aktywności, obok dmuchanych atrakcji dla dzieci pojawią się łódki na stawie i, jak przystało na majówkę w plenerze, dobre jedzenie. Na finał, po zmroku, około 21.00, pokaz Video Mappingu – obrazy prezentowane na fasadzie od strony parku, złożą się na opowieść o Pałacu. To będzie niezapomniane widowisko, na którym trzeba być w Jankowicach!

Szczegółowy program na załączonym plakacie oraz na stronie www.palacjankowice.pl

Nadeslane przez: Agnieszka Maciejewska, TCS.

Na zdjęciu: Pałac Jankowice

Załączniki: 
Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama