Piękno bez granic - na głównej scenie MTP!

Wszyscy, kórzy widzieli widowisko "Najlepsze jeszcze przed Nami" zorganizowany i wyreżyserowany przez Maję Stępień i jej fundację "Nigdy nie jest za późno" wiedzą, że to "produkt" wybitnie eksportowy. I tak się właśnie dzieje. Pokaz, w którym biorą udział seniorzy i młodzi wolontariusze,  głównie z naszej gminy, a którego premiera odbyła się podczas inauguracji UTW w Centrum Kultury w Przeźmierowie, zaprezentuje się już w niedzielę, 25 marca na głównej scenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!

Trudno się dziwić organizatorom Targów, że zaprosili Fundację na imprezę pod nazwą "LOOK&beauty Vision" ponieważ Mai i uczestnikom projektu  udaje się doskonale udowodnić, że piękno nie zależy od metryki czy idealnej figury. Główna idea projektu mówiąca, że piękno nosi w sobie każdy z nas, mało popularna i wbrew sterotypom kreowanym w mediach, to sposób na połączenie tych dwóch, różnych na pozór światów.  Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania, autentyczności i profesjonalnego podejścia twórców pokazu oraz Mai Stępień, która  świetnie potrafi tę urodę w innych odkrywać.

Jak pisze sama autorka przedsięwzięcia:

W zeszłym roku na scenie głównej, pokazaliśmy osoby z niepełnosprawnościami w towarzystwie pełnosprawnej młodzieży. Wyjątkowe Motyle- dziewczęta z Zespołem Downa i Orły- ludzi na wózkach inwalidzkich. Teraz chcemy zwrócić uwagę na potrzeby osób w wieku senioralnym  bowiem ideą projektu "Piękno bez granic" jest przełamywanie barier i stereotypów. Stąd pomysł, aby nasz międzypokoleniowy pokaz piękna, zdrowia i urody,  pokazać szerszemu gronu odbiorców.  

Do udziału zostali zaproszeni wybitni fryzjerzy z marki  Kaaral z Mistrzami Świata we fryzjerstwie Martą Robak i Błażejem Adamusem na czele a także doskona wizażystów z Akademii Wizażystyki  Maestro- Szkoły Wizażu Mistrza Świata Olafa Tabaczyńskiego. Nasze Gwiazdy ponownie  wystąpią w ubraniach firmy Decathlon Polska i Quiosque. W choreografii Bartłomieja Raźnikiewicza –tancerza i choreografa z Drama Dance Theater. Gościnnie zatańczy para najstarszych tangero w Polsce z Fundacji Wspierającej Kulturę Tanga Argentynskiego,,Salida’’- Halina i Józef Szulc do utworu śpiewanego przez 14letniego Jakuba Rajmana.  Pokaz poprowadzi Maciej Narożny z Radia Eska wraz z Mają Stępień – pomysłodawczynią projektu „Piękno bez granic ”,

Na stoisku targowym Fundacji 24 i 25 marca pokażemy wyjątkowe zdjęcia uczestników pierwszych w Polsce warsztatów stylu i rozwoju osobistego dla seniorów pn.,, Piękni i zadbani w każdym wieku ‘’. Wykonane przez światowej sławy fotografkę Kat Piwecką. Projekt ten był współfinansowany ze środków Gminy Tarnowo Podgórne. Będziemy też malować i udzielać bezpłatnych porad z zakresu makijażu i stylizacji osobom w wieku 55 plus. Będzie można przyjść i porozmawiać nie tylko na temat działań na rzecz seniorów czy integracji międzypokoleniowej ale też o tym, że nigdy nie jest za późno aby spełnić swoje marzenia.

Pokaz odbędzie się 25 marca  godz. 15.00 na scenie głównej targów Look&beautyVision,  pawilon 8A na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Maja Stępień

Prezes Fundacji Nigdy nie jest za późno

Partnerzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Kaaral Polska, Akademia Wizażystyki Maestro, Decathlon Polska, Quiosque,OSiR Dance Studio, UTW Tarnowo Podgórne, Gmina Tarnowo Podgórne

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w niedzielę!

 

DB

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama