Przebudowa drogi 92!

Od poniedziałku 16 lipca rozpocznie się przebudowa drogi krajowej nr 92 na odcinku Tarnowo Podgórne - Swadzim. 

Jak informuje GDDKiA kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu, ruchu wahadłowym sterowanym ręcznie oraz ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Wykonawca firma COLAS Polska Sp. z o.o. planuje zakończyć prace do połowy listopada br. Koszt prac to ponad 25 mln złotych brutto. Kierowców prosimy o wyrozumiałość,  cierpliwość i zachowanie ostrożności.

Celem inwestycji jest przebudowa dk 92 na długości ponad 11 kilometrów wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi. Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i porzecznej, usunięcia kolein, odnowy oznakowania pionowego i poziomego oraz poprawy odwodnienia drogowego także rozbudowę węzła Tarnowo Podgórne (skrzyżowania z drogą powiatowa nr 2420P) wraz z korektą przebiegu dróg serwisowych w jego obrębie.

W tym roku zostaną wykonane roboty nawierzchniowe na w/w odcinku, natomiast w przyszłym roku po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach.

Przypominamy, że informacji dotyczących sytuacji na drogach zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem 19 111 (w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0) lub bezpośrednio PID w Poznaniu, tel.: 61 864 63 53.

 

Info:gddkia.gov.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama