Są wyniki Budżetu Inicjatyw Społecznych!

Dwa projekty - "Biesiada u sąsiada" oraz "Retro-Moto-Show" otrzymały najwięcej głosów w I edycji Budżecie Inicjatyw Społecznych 2018. Łącznie zebrały 973 głosy  i  to one zostaną zrealizowane przez inicjatorów w I półroczu przyszłego roku.

W tej edycji BIS na 11 projektów oddano 2249 głosów. Aż 94 głosy były nieważne – to karty nieczytelne, niepodpisane albo „podwójne głosy” (ta sama osoba zagłosowała na dwa i więcej projektów lub kilkukrotnie na ten sam projekt), w związku z tym finalnie oddano 2155 głosów ważnych.

Najwięcej głosów, aż 571, otrzymał pomysł Ireneusza Rembalskiego z Przeźmierowa „Biesiada u sąsiada – program latino”. Kwota wnioskowana z Budżetu Inicjatyw Społecznych to 12 500 zł. Na drugim miejscu znalazła się  inicjatywa Marcina Orła z Sadów: Retro-Moto-Show Traktory Sady 2018, którą poparło 402 mieszkańców – w tym przypadku wnioskowano o 18 000 zł z Budżetu Inicjatyw. To łącznie daje kwotę 30 500 zł, a w I edycji zaplanowano 25 000 zł.

Wójt gminy w odpowiedzi na tak liczny odzew mieszkańców w akcji zbierania podpisów postanowił  "przesunąć środki przeznaczone na realizację inicjatyw I edycji, by oba zwycięskie projekty otrzymały pełne dofinansowanie".

Radni z Przeźmierowa, od jakiegoś czasu postulowali o podniesienie puli na BIS. Jeśli druga edycja 2018 będzie tak samo obfita w projekty i oddane głosy, uszczuplony w tej chwili budżet (19.500) może okazać się nie wystarczający. 

Faktycznie zaangażowanie mieszkańców jest imponujące. Okazuje się, że jest wśród nas wiele osób z pomysłami i energią aby  zmobilizować mieszkańców do działania. Zwycięzcom i wszystkim pomysłodawcom oraz mieszkańcom zaangażowanym w akcję należą się gratulacje i podziękowania!

 

nr projekt liczba miejsce
1 Biesiada u sąsiada 571 I
2 Seanse filmowe dla seniorów 98 IX
3 Warsztaty stacjonarne rękodzieła 25 XI
4 Kreatywność dla każdego 230 III
5 Retro-Moto-Show 402 II
6 Zielarski Rumianek 127 VIII
7 Cafemama nowa 159 VI
8 Wzmacniamy wiezi lokalne 190 IV
9 W wiejskiej zagrodzie - festyn 54 X
10 Niebo nad Tarnowem 167 V
11 Bliżej natury - spływ kajakowy 132 VII
  RAZEM 2155  

 

Przedstawiamy zwycięzców:

„Biesiada u sąsiada - program Latino" (Ireneusz Rembalski)

· występy zespołu artystycznego Punto Latino, animacje, zabawa taneczna, oraz zawody wędkarskie z atrakcyjnymi nagrodami (tu. prowadzący Z. Braciszewski)

· projekt dedykowany sąsiadom ul. Jarzębinowej w Przeźmierowie oraz mieszkańcom Gminy Tarnowo Podgórne, posiadającym karty wędkarskie lub członkostwo w organizacji wędkarskiej mającej siedzibę na terenie Gminy

· lokalizacja: ul. Jarzębinowa w Przeźmierowie oraz stawy w Baranowie

 

Retro-Moto-Show Traktory Sady 2018 (Marcin Orzeł)

· prezentacja historycznych ciągników i maszyn rolniczych połączona z festynem rozpoczynającym wakacje dla dzieci i młodzieży, parada ciągników , pokazy, konkursy, biesiada z muzyką i tańcami

· projekt adresowany do wszystkich mieszkańców Gminy

· lokalizacja: Sady

 

Protokół z posiedzenia Komisji tutaj>>

Załącznik do Protokołu - lista obecności tutaj>>

Zarządzenie wójta tutaj>>

 

Red.

Źródło: tarnowo-podgorne.pl

 

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama