TARSON zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe

Stowarzyszenie TARSON zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych. Zajęcia są finansowane z dotacji Gminy Tarnowa Podgórnego.

Zajęcia przeznaczone są dla tych osób niepełnosprawnych, które mogłyby uprawiać sport wyczynowy.

Sport rozwija i daje bardzo dużo satysfakcji, szczególnie dla osób niepełnosprawnych może być źródłem fantastycznych przeżyć. Jak pisze Kazimierz Szulc, prezes stowarzyszenia:

- Patrząc z perspektywy czterech lat, od których te zajęcia sportowe są realizowane, widzimy, że nasze niepełnosprawne dzieci osiągnęły większą sprawność i zdobyły umiejętności, w które nie wierzyliśmy, że posiądą.

Na przykład - nie umiały pływać, teraz pokonują kilka szerokości basenu w stylu klasycznym lub dowolnym i  z zawodów na zawody poprawiają swoje życiowe rekordy. 

Wiemy, że najpierw należny przekonać rodziców do dodatkowych zajęć dla swoich pociech, ale też do wysiłku ich dowiezienia i poświęcenia swojego czasu. Możemy zapewnić, że ten trud, przyniesie również Wam - rodzice wiele satysfakcji. 

Może na początek proszę przyjść samemu i zobaczyć jak te zajęcia wyglądają, porozmawiać z trenerem Grzegorzem Krzemińskim, managerem sportowym Grażyną Nowicką. Wspólnie zadecydujecie, czy to jest dla Was. Jak się przekonacie, a wierzę że tak, zapraszamy do naszej sportowej rodziny.

Dlatego stowarzyszenie TARSON zaprasza i zachęca osoby niepełnosprawne, do uprawiania sportu.Obecnie prowadzi zespół sportowy, który uprawia wyczynowo lekką atletykę i pływanie.

Treningi lekkoatletyczne odbywają się na siłowni w Clubie WUEF w Tarnowie Podgórnym przy ul. Pocztowej 1, we wtorki od godziny 16.00 do 18.00, latem na stadionie GKS oraz w terenie. Treningi pływackie odbywają się na Termach Tarnowskich w czwartki od godz. 19.45 do 20.45. Trenerem jest Grzegorz Krzemiński, posiadający zawodowe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla niepełnosprawnych sportowców. Jest wielokrotnym trenerem Kadry Polski na europejskie i światowe zawody Olimpiad Specjalnych.

Bierzemy udział w zawodach sportowych dla osób niepełnosprawnych, olimpiadach specjalnych oraz sportowych imprezach lokalnych: Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym, Triathlonie Lwa w Lusowie, Marszu Niepodległości w Baranowie, Dusznickich Przełajach. Nasi sportowcy zrzeszeni są w Klubie Olimpiad Specjalnych TARSON TARNOWO PODGÓRNE.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Kontakt: Grażyna Nowicka tel.: 508610256

 

Nadesłane: Kazimierz Szulc, TARSON

Załączniki: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama