"Tor Poznań" - doniesienie do prokuratury

Jak podaje Głos Wielkopolski, CBA zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli w magistracie poznańskim w sprawie „Toru Poznań”. Ustalenia wykazały milionowe straty dla majątku miasta.

Według agentów CBA istnieją podstawy do złożenia zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu nadużycia/przekroczenia uprawnień przez między innymi obecnego i byłego dyrektora wydziału do spraw gospodarowania nieruchomościami, byłego i obecnego zastępcy prezydenta Poznania nadzorującego ten wydział oraz dyrektora zajmującego się finansami miasta.

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/motofakty/a/tor-poznan-milionowe-straty-miasta-cba-powiadomilo-prokurature,13385774/

W bardzo dużym skrócie chodzi o to, że urzędnikom miejskim zarzuca się nie uregulowanie kwestii pobierania opłat od Stowarzyszenia Automobil Klub Wielkopolska mimo, że miasto nabyło prawo własności do tego terenu w 2011 roku. Miasto nabyło prawa własności do terenu gdzie znajduję się „Tor Poznań”  w wyniku decyzji wojewody wielkopolskiego.

Sprawa nie jest jednoznaczna. Urząd miasta broni się przed zarzutami zaniechania. Ich zdaniem Stowarzyszenie użytkowało teren nieodpłatnie na podstawie umowy. Podaje również inne argumenty w tej sprawie, o których informuje również Głos Wielkopolski:

Czytaj więcej - http://www.gloswielkopolski.pl/motofakty/aktualnosci/a/cba-zlozylo-zawiadomienie-do-prokuratury-w-sprawie-toru-poznan-miasto-nie-zgadza-sie-z-zarzutami,13387902/

Ta sprawa bezpośrednio dotyczy mieszkańców naszej gminy. Stowarzyszenie Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa od dłuższego czasu wskazywało na wiele niejasności w funkcjonowaniu Toru Poznań. Przekroczenia norm hałasu, które wiążą się z działalnością Toru były wielokrotnie poruszane w na zebraniach Stowarzyszenia, zebraniach wiejskich, przez radnych tych miejscowości. W następnym artykule przedstawimy stanowisko Stowarzyszenia w tej sprawie i dalsze konsekwencje opisanej sytuacji.

 

Red.

Zdjęcie:autonator.pl

 

 

http://www.gloswielkopolski.pl/motofakty/aktualnosci/a/cba-zlozylo-zawiadomienie-do-prokuratury-w-sprawie-toru-poznan-miasto-nie-zgadza-sie-z-zarzutami,13387902/

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Reklama