Wyniki wyborów do Europarlamentu dla naszej gminy

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w niedzielę 25 maja na terenie całej Polski, Państwowa Komisja Wyborcza zamieściła wyniki wyborów dla gminy Tarnowo Podgórne.

Na podstawie danych z wyborów wynika, że największym poparciem w naszej gminie cieszyła się Platforma Obywatelska, która otrzymała 50,6% głosów. Daleko za nią znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, z wynikiem około 17,8%. Gdyby liczono tylko głosy z Tarnowa Podgórnego, mandaty do Parlamentu Europejskiego otrzymałyby również Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy (z wynikiem ok. 8,8%), Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (6,8%) oraz Europa Plus Twój Ruch (5%). Poza pięcioprocentowym minimum wymaganych ważnych głosów, znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe (4,4%), Polska Razem Jarosława Gowina (ok. 3,7%) oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (2,1%).

Frekwencja w naszej gminie wynosiła 31.72%. Spośród 17 755 uprawnionych do głosowania, komitety wyborcze odwiedziło 5 633 osób. Łącznie oddano 5 484 ważne głosy.

Dla porównania, frekwencja wyborcza na terenie całego kraju wynosiła 23.30%.

Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się tutaj 

MCz 

Załączniki: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama