Wytwórnia masy bitumicznej - zdecydowany sprzeciw Rady Gminy Tarnowo Podgórne!

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy, 25 lipca radni z Tarnowa Podgórnego jednogłośnie przegłosowali uchwałę - apel dotyczący budowy wytwórni mas bitumicznych w Dąbrowie.

W uchwale radni Gminy Tarnowo Podgórne wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec budowy wspomnianej inwestycji na tym terenie oraz skierowali prośbę do wójta Dopiewa, Adriana Napierały o ponowne przyjrzenie się dokumentacji związanej z budową i ponowne rozpatrzenie realizacji inwestycji w tym miejscu. Uchwała zostanie przesłana do wójta i Rady Gminy Dopiewa.

Budowa wytwórni mas bitumicznych u naszego sąsiada budzi ogromne emocje mieszkańców, zarówno Dopiewa jak i naszej gminy. Obecnie po zmianie lokalizacji inwestycji, która wcześniej miała się znaleźć w Dąbrówce to właśnie bliscy sąsiedzi, mieszkańcy takich miejscowości jak; Wysogotowo, Batorowo, Lusowo i Przeźmierowo prawdopodobnie najsilniej odczują działanie wytwórni.

W lipcu odbyły się protesty  w tej sprawie, spotkania z wójtem gminy Dopiewa Adrianem Napierałą, a także spotkanie z wójtem naszej gminy Tadeuszem Czajką w Batorowie. Do urzędu gminy Dopiewo spłynęło ponad 200 protestów.

Wójt Tadeusz Czajka poinformował radnych o działaniach urzędu, które zostały podjęte w tej sprawie. Nasz urząd zobowiązał się do oceny opisu tej inwestycji aby zwrócić uwagę urzędnikom z sąsiedniej gminy na słabości, nieścisłości opisu, co można w nim podważyć i na co wójt gminy Dopiewo zdaniem naszych urzędnikom powinien zwrócić uwagę. Taka ocena została wysłana do wójta Dopiewa.

W protesty zaangażowali się radni naszej gminy, w największym zakresie sołtys i radna z Wysogotowa Elżbieta Szymkowiak, która podczas dyskusji na sesji wyraziła zdziwienie faktem, że na komisji wspólnej Rady Gminy Dopiewa, która odbyła się 24 lipca ten tak ważny temat w ogóle się nie pojawił. Do protestów dołączyły również Stowarzyszenia, a osobą która jako pierwsza rozpoczęła ten temat i została wybrana przez mieszkańców do reprezentowania ich interesów jest pani Natalia Wudarska.

Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy inwestycji. Czy wójt Dopiewa weźmie pod uwagę postulaty mieszkańców i wystosowanego przez radę naszej gminy pisma?

Wrócimy do tej sprawy.

DB

 

Na zdjęciu: Protest przed urzędem gminy w Dopiewie 17 lipca. Źródło: TVP Poznań 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama