Ankieterzy od wójta pytają o lotnisko!

Przed południem 26 marca mieszkańcy Przeźmierowa poinformowali nas, że w ich domach pojawili się ankieterzy zatrudnieni przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Pytania, które zadawali dotyczyły m. in. wiedzy na temat lotniska, odszkodowań, czy tego w jaki sposób w tej sytuacji powinien zachować się Tadeusz Czajka.
 
 
Jak dowiedzieliśmy się od wójta, ankieta przeprowadzana jest na terenie całej Gminy przez Pracownię Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku w Jarocinie i dotyczy m. in. oceny warunków życia w Gminie oraz działań podejmowanych przez administrację samorządową. Dodatkowo, mieszkańcy objęci obszarem ograniczonego użytkowania otrzymali pytania dotyczące rozbudowy lotniska i związanej z nią wypłatą odszkodowań.
 
Celem ankiety jest między innymi uzyskanie informacji na temat tego, jakie są oczekiwania mieszkańców dotyczące uzyskanego zadośćuczynienia ze strony lotniska. W świetle ostatnich wydarzeń w Przeźmierowie oraz negatywnej reakcji na wystąpienie wójta podczas zebrania Stowarzyszenia 17 marca można wnioskować, że to właśnie sprawa lotniska jest w tej akcji najważniejsza.
 
Jedno z pytań, na które mieszkańcy mieli odpowiedzieć brzmiało; jak w tej sytuacji powinien zachować się wójt: działać sam w imieniu mieszkańców, czy też łącznie ze Stowarzyszeniem zachowując władzę, a może ze Stowarzyszeniem, ale to ono powinno przewodniczyć.
 
Czy przeprowadzenie badania na terenie całej Gminy było koniecznością? Tego typu badania były przeprowadzane niedawno, przed uchwaleniem nowego PRL? Może wystarczyło zapytać o tylko o szczególną sprawę lotniska? Co myślicie na ten temat?
 
Wyprzedzając ankieterów odpowiadamy; naszym zdaniem wójt poza objęciem opieką osoby nie zrzeszone powinien bardziej odważnie i jednoznacznie opowiedzieć się po stronie mieszkańców, również współpracować ze Stowarzyszeniem. Tym bardziej, że w OOU znalazły się tak ważne dla wszystkich gminne instytucje jak przedszkole i szkoła! 
 
Koszt przeprowadzenia ankiety to 30 tys. Jej wyniki poznamy w kwietniu.
 
Dorota Barełkowska, Małgorzata Siuda

  

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama