Nowa szkoła w Baranowie jednak powstanie. Trwają zapisy

Trwają zapisy do nowej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Dotychczas do szkoły zapisanych zostało 16 dzieci, co przy planowanych 18-osobowych grupach, umożliwia założenie pierwszej klasy uczniów.

Założycielka szkoły, pani Joanna Cebernik potwierdza pozytywne zaopiniowanie szkoły przez Kuratorim Oświaty. W związku z tym szkoła ruszy już we wrześniu tego roku.

W związku z obecną frekwencją, pani Cebernik planuje akcję informacyjno-promocyjną. Jednym z jej elementów będą weekendowe warsztaty artystyczne dla dzieci, które odbędą się 24 maja. Poza zajęciami rozwojowymi przeznaczonymi dla najmłodszych, planowane są również warsztaty z rodzicami dotyczące komunikacji z dziećmi oraz wspierania ich rozwoju.

Szkoła ma powstać przy ul. Szamotulskiej 28. W ofercie edukacyjnej, poza podstawową ofertą kształcenia, mają się znaleźć między innymi zajęcia z robotyki i fizyki. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: http://tarnowo24.pl/szkola/nowa-szkola-w-naszej-gminie

Jak podaje pani Cebernik, zapisy do szkoły będą możliwe przez cały rok. Więcej informacji w sprawie naboru na stronie szkoły: http://akademiapitagorasa.pl/rekrutacja.html

Miejscowość: 
Kategoria: 

Komentarze

Ja zapisałam starszą córkę do nowej szkoły podstawowej w Baranowie do IV klasy, szkoła będzie teraz typowo publiczna czyli bezpłatna. Jednak nie tylko to zdecydowało, mała kameralna szkoła z lekcjami na jedną zmianę, do tego angielski 5x w tygodniu i odbrabianie lekcji w szkole. To same atuty! A w Przeźmierowie tyle dzieci, że trudno w świetlicy odnaleźć własne dziecko :)

Dodaj komentarz

Reklama