Europejskie Spotkanie Młodych – pierwsze wrażenia

30 tysięcy młodych ludzi przybyło wczoraj do Poznania na 32. Europejskie Spotkanie Młodych. Jako centrum modlitewnego czuwania i wspólnego śpiewania wybrano Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie uczestnicy tego ważkiego wydarzenia będą spotykali się dwa razy dziennie. Już dziś mamy pierwsze informacje dotyczące przybycia młodzieży do Przeźmierowa.

 

 

Jak dowiedzieliśmy się od Pauliny Mysior, koordynatorki działań związanych z przybyciem młodzieży na ESM w Przeźmierowie, na przyjęcie młodych w swoich domach zdecydowało się 36 rodzin, a przyjechało aż 111 gości z całej Europy! Zapytana o pierwsze wrażenia po przybyciu młodzieży do naszej gminy odpowiedziała: „Bardzo pozytywne! Młodzież jest miła i towarzyska. Chce poznawać nowych ludzi z innych krajów i bardzo cieszy się na ESM Taize”.
W Sylwestra uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych pomodlą się o pokój na świecie, tradycyjnie poznają miejsce kolejnego spotkania oraz wezmą udział w zabawie sylwestrowej. Ponadto, od miasta otrzymają kubki oraz smycze odblaskowe, zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo.
Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu zakończy się 2 stycznia 2010 roku.
Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama