Internet w naszej gminie

Mieszkańcy naszej gminy z niecierpliwością oczekują inwestycji, która pozwoli na dostęp do szybkiego internetu. Na razie jednak światłowody, które pozwalają na dostęp do naprawdę szybkiego łącza obejmują nowe inwestycje deweloperskie, te najbardziej dla dostawcy opłacalne. Mieszkańcy starszych domów i mniejszych miejscowości będą jeszcze musieli poczekać na łącza rodem z XXI wieku. Jeśli chodzi o nowe inwestycje to największy w Wielkopolsce multimedialny operator kablowy INEA ma zamiar intensywnie rozwijać swoją działalność w gminie Tarnowo Podgórne.

Zmiany mają nastąpić jeszcze w tym roku. Nowe okablowanie internetowe ma pojawić się w Baranowie, Lusówku, Sadach, Sierosławiu i Tarnowie Podgórnym. Będą to inwestycje kolejno w:

 

Lusówku: 
Firma Zielone Lusówko - etap I (ul. Otowska, budynek 1, 11 i 12)
Firma Novum Plus - osiedle Rozalin I 

Tarnowie Podgórnym: 
Firma Jakon – osiedle Tarnowo Centrum, ul. Szkolna, etapy inwestycji VI i V 
B&W Developer - Tarnowo Park III 

Sadach:

Firma Invest Dream - Sady 2013 II 
Firma Agrobex – ul. Kobylnicka 

 

Baranowie:

AOA Developer - os. Białe, ul. Biała

Agrobex – Zielona Przystań, ul. Szamotulska

 

Sierosławiu:

Konkol Development – ul. Prosta

 

Usługi będą świadczone dzięki wykorzystaniu światłowodu bezpośrednio do mieszkania. Ma to zapewnić dostęp do Internetu o przepływności do 250 Mb/s. Firma nie wyklucza jeszcze szybszego przepływu danych w przyszłości.

Usługa szybkiego Internetu ma zostać wzbogacona o ofertę telewizji cyfrowej HD, telefonii stacjonarnej i usług mobilnych.

 

Już teraz w wybranych miejscowościach można skorzystać z usług INEA świadczonych przy wykorzystaniu sieci światłowodowej w miejscowościach Baranowo, Lusówko, Przeźmierowo, Sady, Sierosław, Swadzim, Tarnowo Podgórne i Wysogotowo. Szczegółowy zasięg można sprawdzić na stronie http://www.inea.pl/dom/inne/zasieg/
 

To nie jedyna inwestycja INEA w naszej gminie. Obecnie do nowo wybudowanego Parku Technologicznego INEA Park przenoszą się wszyscy pracownicy firmy. Budowa Parku rozpoczęła się w 2012 roku. Kompleks ma docelowo zająć powierzchnię 18 tys. m kw. Nowa siedziba mieścić się będzie w Wysogotowie, przy ul. Wierzbowej 84.

Firma poszukuje pracowników. Więcej informacji na stronie http://www.inea.pl/kariera/poszukujemy/

 

 

Mcz.

 

Dodaj komentarz

Reklama