Amerykański gigant inwestuje w naszej gminie?!

Amerykański gigant handlu internetowego, firma AMAZON, już w 2014 roku otworzy w Polsce ogromne centra logistyczne. Jak donoszą media jedno z nich ma być zlokalizowane w okolicy Wrocławia a drugie Poznania. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że poznańska lokalizacja to właśnie nasza gmina!

Byłby to niewątpliwe ogromny sukces naszej gminy; od 2000-3000 nowych miejsc pracy, inwestycje w drogi, infrastrukturę i przede wszystkim ogromny prestiż.

Jak podaje Puls Biznesu, powodem przeniesienia części logistyki spółki do naszego kraju są strajki w centrach logistycznych i obsługi klienta Amazonu w Niemczech. Ich pracownicy domagają się podwyżek, więc firma postanowiła znaleźć tańsze miejsca. Okazały się nimi Polska i Czechy.Każde z nich będzie miało po około 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i będzie warte 50-60 milionów euro.

Mamy nadzieję, że te informacje się potwierdzą, będziemy wracać do tego tematu.

Media o inwestycji: 

http://manager.money.pl/news/artykul/amazon;w;polsce;6;tys;miejsc;pracy,195,0,1391555.html

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/amazon-w-polsce-zatrudni-6-tys-pracownikow

http://www.pb.pl/3347485,50790,amazon-zatrudni-6000-polakow

db

zdjęcie: http://blog.tmcnet.com

Kategoria: 

Komentarze

Amazon inwestuje w gminie która wedłg głosu wlkp chyli się ku upadku. To nieprawdopodobne że chcą ją ratować. Ile to będzie podatku ??????

To właśnie Polska, piejemy z zachwytu, ze ktoś u nas magazyny otwiera bo mamy tanią sile roboczą. A sklepu Amazon w Polsce nie ma - za mały rynek...Gmina zyska na podatku od nieruchomości ale żal ze to nie jakaś siedziba firmy,nowa marka. Inna sprawa, gdzie oni znajdą tyle ludzi do roboty, w gminie bezrobocia nie ma w ogóle

Dodaj komentarz

Reklama