Brakujący chodnik czy ścieżka pieszo-rowerowa?

W Przeźmierowie, w piątek 18 listopada Zarząd Dróg Powiatowych  wybudował brakujący odcinek chodnika na odcinku między wjazdem do Netto, a ulicą Wyścigową.

To niewielka inwestycja ale bardzo ułatwiająca życie mieszkańcom. Spełni jednak oczekiwania mieszkańców jeśli chodnik otrzyma status ciągu pieszo-rowerowego ponieważ  w największym stopniu jest użytkowany przez rowerzystów. Do tej pory chcąc jechać przepisowo, rowerzyści powinni poruszać się ścieżką rowerową po zachodniej stronie Rynkowej (która wcześniej kilka razy zmienia swój przebieg ze wschodniego na zachodni), przejść na pasach przy ulicy Wyścigowej i potem w stronę Poznania jechać dalej? No właśnie. Tu się pojawia  kolejny problem, ponieważ chodnik między Wyścigową, a rondem na Bukowskiej, wybudowany w wiosną zeszłego roku, również nie ma statusu pieszo-rowerowego. Zatem rowerzyści powinni tam jechać niebezpieczną w tym miejscu ulicą. Temat ten wraca co jakiś czas na Radzie Gminy, monitowała również o to sołtys Przeźmierowa. Ulica Rynkowa to droga powiatowa i brak znaku pozwalający na korzystanie z tego chodnika rowerzystom, gmina tłumaczy tym właśnie faktem.

Dowiedzieliśmy się, że powiat pracuje nad zmianą organizacji ruchu na tym odcinku. Dopiero po jego ukończeniu będą mogły stanąć znaki porządkujące ruch pieszo-rowerowy w tym miejscu. W sezonie wielu sympatyków jednośladów korzysta z tej drogi, ponieważ komfortowa ścieżka rowerowa wzdłuż Bukowskiej umożliwia dojazd do samego centrum Poznania.

Na razie został zrobiony pierwszy krok, z czego się cieszymy, czekając na docelowe rozwiązania. 

Red.

Miejscowość: 
Kategoria: 

Komentarze

A to ciekawostka. 25 listopada Zarząd wybudował. Hmmmm a dzisiaj to który to dzień listopada ?

W piątek 18-tego. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Dodaj komentarz

Reklama