Co się buduje w naszej gminie - sprawdź i zobacz

Wiosna i lato to czas budów, remontów i modernizacji. Przyjrzyjmy się wybranym inwestycjom w gminie i sprawdźmy te, które rozpoczną się w najbliższym czasie.

W Tarnowie Podg. trwa oczekiwana przez mieszkańców modernizacja Przychodni Saluber. Remont obejmie pracę na zewnątrz; wybudowanie nowego szybu windowego, ocieplenie, remont wejścia, a także modernizację przychodni wewnątrz. Część pomieszczeń zmieni swoje przeznaczenie. Z budynku przy Sportowej już w czerwcu, do nowego Urzędu Gminy, przeniósł się Ośrodek Pomocy Społecznej i Wydział Oświaty robiąc miejsce dla lekarzy specjalistów. Szczegółowy zakres zmian w przychodni opiszemy wkrótce.

W Swadzimiu zakończono budowę budynku mieszkania socjalnego. Znajdzie się w nim 7 lokali; pięć pokoi o powierzchni 11m2 na parterze i dwóch mieszkań dwupokojowych na piętrze. Na parterze do dyspozycji lokatorów są dwie kuchnie, łazienki. Na piętrze jedna kuchnia i dwie łazienki. Jest to budynek przeznaczony dla osób z sądowym nakazem eksmisji, dla więźniów wychodzących z więzienia, dzieci z domów dziecka, które osiągnęły wiek dorosły również dla osób bezdomnych. Budynek kosztował ok. 580 tys.

 

W Lusówku trwa przebudowa i remont pałacu, w którym w jednej części znajdzie się świetlica wiejska, a w drugiej prywatna szkoła podstawowa „Kuźnia Talentów”, która ma ruszyć 1 września bieżącego roku.

 

Ruszyła budowa nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Lusowie dla 12 oddziałów i 300 dzieci. Złożone oferty przeważały kwotę zakładaną w przetargu dlatego UG podjął decyzję o podniesieniu ceny na to zadanie. Na ostatniej sesji gminy Rada Gminy przegłosowała zmiany w budżecie, które pozwolą na realizację przedsięwzięcia. Przetarg wygrała firma Democo Poland Sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego. Koszt budowy ok. 9 mln.

 

Zakończono budowę ścieżki rowerowej łączącej Lusówko z Jankowicami. Koszt budowy  622 800,00 zł.

 

Zakończono przebudowę ul. Granitowej w Sierosławiu.  Koszt budowy 147 489,30 zł.

 

Zagospodarowano teren wokół biblioteki w Tarnowie Podgórnym. Pracę wykonał Zakładu Kształtowania Zieleni GARDENS Grzegorz Sobolewski z Owińsk. Wartość inwestycji 105 082,46zł.

 

Trwa remont pałacu w Jankowicach na potrzeby Samorządowej Szkoły Muzycznej, kwota przewidziana na jego remont to 8,5 mln, a termin zakończenia 2017 rok. Rozpoczęto budowę oficyny przy pałacu za kwotę 1,9 mln.

 

UG otrzymał pozwolenie na modernizację parku Kanikowskiego W Przeźmierowie. Prace ruszą jesienią i zaczną się po zachodniej stronie Parku. Inwestycja została rozłożona na dwa lata. Projekt Parku był omawiany i konsultowany z przedstawicielami Przeźmierowa. Na ostatnim spotkaniu sołtysa, rady sołeckiej i radnych z wójtem przedstawiono uwagi dotyczące instalacji, elektrycznej, nawodnienia trawy  czy konieczności instalacji toalety. Trwa procedura przetargowa, do 11 sierpnia można składać oferty.

Zakończono prace przy modernizacji placu zabaw w Tarnowie i budowie placów w Sadach i Jankowicach.

 

Inne inwestycje w gminie:

Trwa remont ulicy Pokrzywnickiej w Sierosławiu. Remont wykonuje firma Bertovia z Poznania w cenie 393 950,88zł

Rozpoczęto przebudowę ul. Rolnej w Sadach. 31 maja 2016 r. rozstrzygnięto przetarg, wybrano ofertę firmy: Konsorcjum INFRAKOM z Kościana. Cena brutto: 1 284 000,00 zł

Trwa opracowanie projektów ścieżek rowerowych łączących; Tarnowo z Lusówkiem i Lusowem.

Przekazano plac budowy ul. Szkolnej w Chybach. 07 czerwca 2016 rozstrzygnięto przetarg, wybrano ofertę TIT BRUK Tomasz Knopik. Na zakończenie budowy wykonawca ma 49 dni.

 

Czekamy na rozstrzygnięcie przetargów na:

Wykonanie modernizacji schodów zewnętrznych w Szkole w Tarnowie Podgórnym i Przeźmierowie

Remont budynku komunalnego wraz z budową wewnętrznej instalacji gazowej w Tarnowie Podgórnym przy ul. 25 Stycznia 45 - postępowanie powtórzone

Budowę świetlic wiejskich w Kokoszczynie i Baranowie.

Przebudowę i budowę dróg: w Baranowie; ulicy Wspólnej i Przemysława. W Tarnowie Podg. ulic: Kalinowej, Gerberowej, Modrakowej i Wrzosowej. Ulicy Szkolnej w Górze i Jagodowej w Przeźmierowie, a także Przystaniowej w Lusówku.

 

Red.

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama