Przeźmierowo - inwestycje

Modernizacja ulicy Kościelnej w Przeźmierowie ruszyła z dużym opóźnieniem, ale już zaczyna być widoczny jej kształt. Natomiast u zbiegu Wichrowej i Kościelnej, trwa budowa nowego obiektu. Poznaj szczegóły.

Prace na Kościelnej miały wystartować latem ubiegłego roku i zostać ukończone w pierwszych miesiącach roku szkolnego. Niestety, ruszyły dopiero zimą 2016. 

Trwający remont na odcinku między kościołem a ulicą Wysogotowską, przyniesie modernizację w postaci świateł oraz muldy wywyższającej pasy dla pieszych – ponad poziom jezdni. Jest to szczególnie ważne, ponieważ przejście służy głównie uczniom. Dyrektorka przeźmierowskiej szkoły podstawowej Renata Duszczyk, dwukrotnie pisała do Gminy Tarnowo Podgórne, o potrzebie wzmocnienia bezpieczeństwa na ul. Kościelnej. Na pasach przy placówce, wydarzyły się bowiem już dwa wypadki potrąceń uczniów przez samochody!

 

Po obu stronach gruntownie odnawianej jezdni (5 metrów szerokości), powstaną chodniki z kostki brukowej – o szerokości zróżnicowanej, najmniej jednak 2,5 m.

Ponadto przy ulicy powstaną zatoczki (wyłożone kamieniem) – umożliwiające zatrzymywanie się autobusom wożącym uczniów.

Powstają również wygodne miejsca parkingowe, dla aut rodziców dzieci oraz dla mieszkańców korzystających z boiska i hali OSiR.

Kościelną pobiegnie też ścieżka rowerowa o szerokości 2 m.

Remont potrwa planowo do kwietnia br., realnie zaś chyba co najmniej do maja 2016.

 

 *    *    *

 

U zbiegu przeźmierowskich ulic – Kościelnej z Wichrową, od 19 października 2015 trwa budowa hali handlowo-magazynowo-usługowej z zapleczem biurowym i warsztatami. Około 50 pracowników, buduje nową halę dla spółki Jakon z Tarnowa Podgórnego, która jest jego wykonawcą i inwestorem.

Obiekt, choć zdaje się leżeć w Przeźmierowie – posiada geodezyjny adres: ul. Rzemieślnicza 222/207 – Baranowo.

Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2016.

J.R.

 

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama