Jesienny konkurs dla dzieci w Chatce Kubusia Puchatka

Troszkę rozpieściła nas jesień tego roku słonecznym blaskiem i ciepłym powietrzem. Taka aura napawa optymizmem. Dzieci mają więcej ochoty do nauki, a nauczyciele z Przedszkola "Chatka Kubusia Puchatka" mają jeszcze więcej pomysłów niż zwykle.

 

 

 

 
 
W każdym roku nasze przedszkole realizuje zajęcia dydaktyczne oparte na programach autorskich, wzbogaconych publikacjami zatwierdzonymi przez MEN, Dzieci biorą udział w wielu zajęciach dodatkowych takich jak rytmika, gimnastyka korekcyjna, logopedia, kółko plastyczne, klub małego kucharza, tańce, zajęcia teatralne, bajkoterapia… a od tego roku w zwiększonej liczbie lekcji j. angielskiego, gdyż rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą Dzieciolandia Cambridge Educational Partner. Dzieciaki uwielbiają te zajęcia.
 
 
Poza tym, w każdym roku szkolnym realizujemy cykl zajęć w ramach programu dodatkowego. Obecnie poznajemy specyfikę krajów europejskich w cyklu pt: „ Europa bez granic”. Za nami wyprawa do Grecji. Zagłębiliśmy się w jej bogatą historię mitów i boskich istot. Dzieci uczestniczyły w spektaklu greckiego teatru, za sprawą nauczycieli, którzy w ten sposób zaaranżowali zajęcia, aby były one namiastką wizyty w słonecznej Grecji. Było to spore wyzwanie dla wyobraźni… Ale opłacało się, na koniec wspólnie przyrządziliśmy sałatkę grecką w ramach zajęć klubu małego kucharza.
 
 
Jeśli chodzi o bliższe i realne wycieczki w Dzień Chłopca każdy mały przedszkolak zdał egzamin na tytuł Młodego Trapera podczas pobytu w Bolechówku. W Osadzie Traperskiej spotkaliśmy strusie, konie i bardzo przyjazne psy Husky.
 
 
Próbowaliśmy zmierzyć się z wyzwaniami traperskiego życia. Pradawne palenisko świetnie wpasowało się w obchody Święta Pieczonej Pyry. Było zabawnie i pouczająco.
 
 
Po powrocie do przedszkola zabraliśmy się za przygotowania do Przedstawień Jesiennych, które już wkrótce będziemy wystawiać dla naszych Rodziców.
5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Możecie się do nas przyłączyć, biorąc udział w konkursie organizowanym przez „Chatkę Kubusia Puchatka”.
Prace plastyczne dostarczone do Przedszkola powinny nawiązywać do ulubionych postaci bajkowych. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody przyznane przez
Komisję Konkursową.
ZASADY KONKURSU:
Organizatorem konkursu jest Przedszkole Niepubliczne „Chatka Kubusia Puchatka” w Lusowie. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym. Prace należy dostarczyć do Przedszkola „Chatka Kubusia Puchatka” w terminie od 05.10.2011 do 02.11.2011r;Prace plastyczne powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko i muszą nawiązywać do tematu przewodniego konkursu „Dzień postaci z bajek”;Prace mogą być wykonane przy użyciu różnych technik artystycznych; Na odwrocie (mniej widocznej części) należy umieścić informację: imię i nazwisko dziecka, wiek, adres zamieszkania nr tel. do rodzica, oraz jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola - adres placówki. Konkursowe wytwory można dostarczyć osobiście do najbliższej placówki "Chatka Kubusia Puchatka" lub wysłać pocztą na adres: Przedszkole Niepubliczne "Chatka Kubusia Puchatka" ul.Składowa 45, 62-081 Przeźmierowo.02 listopada – zakończenie przyjmowania prac konkursowych;Jury oceni wartość artystyczną dzieła, wkład pracy włożonej w wykonanie, pomysłowość autora;Wszyscy uczestnicy otrzymają DYPLOMY. 4 listopada – rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Przedszkola Niepublicznego „Chatka Kubusia Puchatka” i w innych lokalnych mediach.
ES
artykuł sponsorowany
 
 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama