Imprezy z okazji Dni Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka GOK „SEZAM” przygotował dwie imprezy:

22.01 (środa) o godz. 18.00 w Domu Kultury w Przeźmierowie wystąpi Czesław Jakubiec – kabaret „Tenor”

25.01 (sobota) godz. 18.00 w sali GOK w Tarnowie Podgórnym zagra i zaśpiewa Piotr Kuźniak

Koncert i kabaret dla babci i dziadka - więcej informacji:

Piotr Kuźniak – wokalista „Trubadurów” i multiinstrumentalista oraz Czesław Jakubiec ze swoim kabaretem „Tenor” wystąpią w naszej gminie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Znany z „Mam Talent” i „Kabaretowego Klubu Dwójki” Czesław Jakubiec wystąpi w Przeźmierowie w środę, 22 stycznia o godz. 18. Jest on nie tylko artystą kabaretowym, ale i muzykiem. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Właśnie w okresie studenckiej śmiałości i młodzieńczych ideałów postanowił bawić i jednocześnie zarażać innych miłością do muzyki klasycznej. Weryfikacja tej pasji nastąpiła w 2007r., kiedy to artysta postanowił poddać się ocenie środowiska kabaretowego, biorąc udział w najbardziej znanych konkursach i festiwalach. Program „Klasyka z przymrużeniem oka” okazał się być strzałem w dziesiątkę. Przyniósł zwycięstwa, uznanie i nagrody, czego konsekwencją stały się liczne nagrania telewizyjne. Humor i muzykalność Tenora szybko okazały się nieodzownym elementem licznych kabaretonów i mocnym punktem festiwali. Czesław Jakubiec wpisuje się w pewną niszę rozrywki nie do końca poważnej, ale też nie trywialnej. Jak sam twierdzi, mógłby występować w operze albo w kabarecie, ale wybrał coś pomiędzy. Dobra zabawa – gwarantowana!

 

Natomiast w Tarnowie Podgórnym wystąpi 25 stycznia prawdziwa legenda polskiej estrady – Piotr Kuźniak. Artysta urodził się w Poznaniu w 1948 roku. W wieku 5 lat rozpoczął kurs gry na akordeonie, by później występować wraz z siostrą w dziecięcych programach Telewizji Poznań. Jednocześnie śpiewał w chórze „Poznańskie Słowiki” prof. Stefana Stuligrosza, a w 1957 roku został solistą chóru.

W 1963 zamienił go na big-beatowy zespół „Szafiry”, który kilka razy w tygodniu koncertował w klubie młodzieżowym „Kwadrat” i na koncertach Estrady Poznańskiej. Z zespołem od 1965 występowała Anna Szmeterling (Jantar). Kolejnym ważnym etapem w biografii artysty było drugie miejsce zdobyte na „Festiwalu Muzyki Nastolatków” we Wrocławiu z zespołem „Nastolatki” (później „Homo Homini”. Grupa ustąpiła jedynie zespołowi „Skaldowie”. Od 1969 roku P. Kuźniak występował z zespołem „Waganci”, m. in. na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Po rozpadzie zespołu, wyjechał do krajów skandynawskich, gdzie grywał z różnymi artystami.

Po stałym powrocie do Polski w 1993 roku, występował jako „One Man Orchestra” – nagrywając własne kompozycje i przeboje w autorskich aranżacjach. W tym samym czasie dołączył też do reaktywowanego zespołu „Trubadurzy”, gdzie zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Z zespołem, jak i solowo występuje do dziś.

„Czas, jak rzeka” to tytuł piosenki Czesława Niemena. Zapewne nie jest to przypadek, bo P. Kuźniak znał artystę od roku 1962, a w 2005 roku wydał płytę „W Hołdzie Czesławowi Niemenowi”.

Wstęp na obie imprezy za okazaniem bezpłatnego zaproszenia, dostępnego w Domu Kultury w Przeźmierowie (w godz. 9-15), Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20) i siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 8-15).

Źródło: Jarek Krawczyk, GOK

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama