Koncert na 102!

Po jesiennym Europejskim Spotkaniu Orkiestr szykuje się w gminie Tarnowo Podgórne kolejne spektakularne święto muzyki. Z okazji 15-lecia powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej w hali OSiR zagrają obie działające w gminie orkiestry, a towarzyszyć im będą Mażoretki, a także Chór Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym.

Pomysłodawcą utworzenia orkiestry dętej w gminie Tarnowo Podgórne był pan Walter Schatt. Mecenat nad orkiestrą, w początkowych latach jej istnienia, sprawowała firma Schattdecor.

Jubileuszowy koncert rozpocznie występ orkiestry „Da Capo” pod kierownictwem Krzysztofa Zaremby. W jednym z utworów towarzyszyć jej będą także, prowadzone przez Gabrielę Drewniak, Mażoretki z GOK „SEZAM”, które po zejściu orkiestry ze sceny zaprezentują własny program do muzyki mechanicznej. Następnie zagra, prowadzona przez Pawła Joksa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne. I w tej części swój krótki występ będą miały Mażoretki.

Najbardziej ekscytująco zapowiada się natomiast końcówka koncertu. Cztery utwory zagrają połączone orkiestry. W czasie jednego dyrygować będzie specjalnie zaproszony gość. Kto? To jestniespodzianka. W finale orkiestrom towarzyszyć będzie również, prowadzony przez Dorotę Wawrzyniak, chór Samorządowej Szkoły Muzycznej 
w Tarnowie Podgórnym, który zaśpiewa utwór „You Raise Me Up”.

Ten wyjątkowy koncert poprowadzi Zbigniew Adamski. Odbędzie się on w sobotę, 14 maja o godz. 18 w gościnnej hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na to niezwykłe wydarzenie.

Źródło: GOK Sezam

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama