Od Mieszka I do Jana Pawła II - zapraszamy na widowisko

W kwietniu ubiegłego roku widzów zgromadzonych w Centrum Kultury Przeźmierowo oczarował zespół „Mali Poligrodzianie”, który wystąpił wówczas z okazji jubileuszu 30-lecia działalności. Wkrótce mieszkańcy naszej gminy zobaczą kunszt ich starszych kolegów i koleżanek – Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”.

Jego tradycja liczy już 43 lata, podczas których członkowie zespołu odwiedzili 58 krajów świata. „Poligrodzianie” dwukrotnie koncertowali dla św. Jana Pawła II, zapraszani byli przez prezydentów i ministrów wielu krajów, w tym Malty, Izraela, Malezji, Chin, Korei Południowej, Irlandii czy Meksyku. Zespół zdobył wiele nagród w kraju i za granicą, a przez Ministra Kultury został uhonorowany tytułem „Ambasador Kultury Polskiej”.

Koncert „Poligrodzian” będzie ostatnim elementem bogatego programu obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Grupa przedstawi specjalny, okolicznościowy program zatytułowany „Śladami znanych Polaków – od Mieszka I do Jana Pawła II”. Ten znakomity zespół za pomocą tańca, śpiewu i muzyki ukaże wpływ chrześcijaństwa na historię Polski. W programie, na bazie ludowych, dworskich i narodowych tradycji, widoczna jest ogromna rola wiary, w której Polacy widzieli oparcie w czasie wojen oraz czerpali nadzieję podczas powstań.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 17 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Wstęp wolny.

Źródło: GOK Sezam

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama