POLSKO - AMERYKAŃSKIE muzyczne widowisko już w najbliższą sobotę

W przypadku tego koncertu dostateczną rekomendacją są same nazwy zespołów. W Tarnowie Podgórnym zagrają Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr. Pawła Joksa oraz The United States Army Europe Band & Chorus, którego kapelmistrzem jest ltc. Dwayne S. Milburn. Szykuje się wielkie wydarzenie, tym bardziej, że w drugiej części koncertu wystąpią wspólnie! Koncert odbędzie się 3 lutego, godz. 17.00, sala OSiR, Tarnowo Todgórne

Grający ok. 200 koncertów rocznie amerykański zespół określany bywa skrótem USAEUR Band. Swoją siedzibę ma w bazie wojskowej w niemieckim Sembach. Jego członkowie nazywani są „ambasadorami amerykańskiej muzyki w Europie”. Wykonują muzykę marszową, ceremonialną, ale i jazz, dixieland, klasyczną, a nawet rocka na instrumenty dęte.

Historia zespołu sięga roku 1940, a historia towarzyszącego mu chóru – 1963. Instrumentaliści USAEUR Band pełnią misję wojskową w Europie, natomiast wokaliści zespołu nie są zaangażowani w działania militarne. Śmiało można liczyć na niezwykłe show w wykonaniu całego zespołu, który bardzo rzadko można podziwiać w Polsce.

Drugą z gwiazd koncertu będzie niezwykle utytułowana Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Zespół ten również poszczycić się może długą historią – powstał w 1947 roku. Obok muzyki wojskowej i marszowej wykonuje utwory niemal każdego gatunku muzycznego. Koncertował w Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Danii, Szwecji, na Ukrainie, we Włoszech, a nawet w Chinach. Co oczywiste, uświetnia także liczne uroczystości patriotyczne i państwowe w Polsce.

Orkiestrę tworzą profesjonalni muzycy, a Paweł Joks, który w naszej gminie jest znany przede wszystkim jako kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne, prowadzi wojskowy zespół od 2001 roku.

Kunszt instrumentalistów i szerokie horyzonty muzyczne gwarantują niezwykłe wrażenia. Koncert będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów orkiestr wojskowych. Zapraszamy w sobotę, 3 lutego o godz. 17.00 do hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. Wstęp wolny.

 

Info: GOK Sezam

Miejscowość: 
Kategoria: 

Komentarze

I znowu kłania się 'poziom wyżej'... Na koncercie tłumy, a miejsc parkingowych przy OSiR niewiele. Po koncercie za wycieraczkami samochodów niespodzianki- mandaty...! Nie starczyło chyba bloczków.. Czy to nie kolejny raz, by coś z tym zrobic...?

Miejsca parkingowe były od ul. Poznańskiej przy szkole. Można też było stanąć na parkingu Lidla lub wzdłuż wjazdu do Hotelu 500. Niemożliwe jest pomieścić auta na ul. Nowej. Mandaty dla tych co zablokowali wyjazdy z posesji. Najwyższy czas już z tym coś zrobić aby widzowie mogli wjechać bezpośrednio do hali.

Dodaj komentarz

Reklama