TARGI KULTURY - już jutro!

5 września br.  w przeźmierowskim Centrum Kultury, po raz pierwszy w naszej gminie, odbędą się TARGI GMINNYCH INICJATYW KULTURALNYCH, podczas których w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z całą ofertą Gminnego Ośrodka Kultury, zapisać na wybrane zajęcia, a co najważniejsze, przedstawić własną inicjatywę kulturalną. Targi - to pomysł na spędzenie atrakcyjnego dnia z rodziną, znajomymi, pożytecznie i twórczo.

Zapoznaj się z ofertą

W tym dniu, między godziną 10.00 a 18.00, Centrum Kultury szeroko otworzy podwoje dla wszystkich mieszkańców, którzy zechcą bezpośrednio dowiedzieć się co gmina ma do zaoferowania w zakresie kultury. Na specjalnie przygotowanych stoiskach, pracownicy GOK-u, animatorzy, a także uczestnicy zajęć i grup będą czekali na państwa aby opowiedzieć o tym co robią, na czym polegają ich spotkania i dlaczego warto do nich dołączyć. Będą rozdawać ulotki oraz prezentować próbki swoich prac i działań. Imprezie będzie towarzyszyć muzyka i artystyczne występy, a kompleksowa działalność Gminnego Ośrodka Kultury zostanie przedstawiona w prezentacji multimedialnej.

Targi pozwolą usystematyzować naszą wiedzę na temat kulturalnej oferty, a możliwość zobaczenia wszystkich gminnych przedsięwzięć w jednym miejscu, pomoże zainteresowanym podjąć decyzję o ewentualnym zaangażowaniu się i wyborze zajęć.

Podziel się swoim pomysłem

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, młodzież a także dorosłych. Zapraszają przede wszystkim tych, którzy wcześniej nie wiedzieli jak tą naszą gminną kulturę „ugryźć”, ponieważ brakowało im informacji lub nie znaleźli oferty dla siebie.

Targi mają być miejscem wymiany myśli i spostrzeżeń, rozmów o gminnej kulturze; o tym co nam się w niej podoba, a czego brakuje. Ma to być specjalny dzień, podczas którego będzie można, opowiedzieć o swojej pasji lub hobby, przedstawić własny pomysł na zajęcia, warsztaty lub jednostkowe wydarzenie kulturalne. Dyrektor GOK-u, pan Szymon Melosik wraz z pracownikami, będzie czekał na państwa propozycje.

Uwaga konkurs!

Członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej przy Radzie Gminy, którzy zaangażowali się w ten projekt ogłaszają konkurs na najciekawszą inicjatywę kulturalną. Pomysły, ustanie lub spisane, będzie można zgłaszać na specjalnie przygotowanym  stoisku. Autor najlepszego pomysłu, który zostanie wybrany w dniu targów, otrzyma dyplom i możliwość współpracy nad projektem.

Mamy nadzieję, że ta nowa propozycja, wynikła podczas rozmów przeźmierowskich radnych, Rady Sołeckiej i kierownictwa GOK-u, spotka się z pozytywną reakcją i stanie się cyklicznym, oczekiwanym przez mieszkańców wydarzeniem.

Zapisy

Już na  targach, rozpoczną się  zapisy do zespołów artystycznych i kół zainteresowań, działających w GOK „SEZAM”, które kontynuowane będą w obydwu Domach Kultury w następnych dniach.

Czas: 5.09.2015, godz. 10-18, sobota

Miejsce: Centrum Kultury w Przeźmierowie, ul. Ogrodowa 13a

ZAPRASZAMY!

Dorota Barełkowska

Radna Gminy z Przeźmierowa, członek Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama