Zapraszamy na koncert

„Jazzowa Scena Sezamu” zaprasza na koncert trio Macieja Sikały, który odbędzie się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym 21 lutego o godz. 19.00

Pochodzący z Gdańska artysta jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako student zajął I miejsce w Konkursie Improwizacji Jazzowej (1986), do ważniejszych nagród należą także „Mateusz ‘95” od redakcji radiowej Trójki.

Wśród wykonawców, z którymi współpracował są: Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, czy Leszek Możdżer. Koncertował i nagrywał z Lesterem Bowiem, Kenny Wheelerem, Eddiem Hendersonem, Timem Haggansem, Billym Harperem i  wieloma innymi.
Nagrał 50 płyt jazzowych, w tym 4 autorskie, z których 2 nominowane były do nagrody „Fryderyk”.  Występował w Rosji, Rumunii, Niemczech, Szwecji, Bułgarii, Francji, Izraelu, Meksyku, Kanadzie, Austrii, we Włoszech, na Litwie i Białorusi. Jest także wykładowcą Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym i Przeźmierowie, siedzibie GOK „SEZAM” oraz
na stronie biletomat.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama