Zapraszamy na koncert jazzowy

Jeden z najwybitniejszych europejskich skrzypków jazzowych zagra na Jazzowej Scenie Sezamu.

Maciej Strzelczyk, bo o nim mowa, jest dobrze znany nie tylko polskim fanom muzyki improwizowanej. Jest zdobywcą wielu polskich i zagranicznych nagród, wśród nich sześciu wyróżnień dla najlepszego skrzypka jazzowego w Polsce według magazynu „Jazz Forum”.  Dwukrotnie był nominowany do „Fryderyka”. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi jazzmanami. Byli wśród nich:  Marek Bliziński, Kazimierz Jonkisz, Sławomir Kulpowicz, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, Janusz Szrom, Izabela Zając, Ewa Bem, Jarosław Śmietana, Janusz Skowron.  Koncertował z wieloma sławami światowego jazzu, takimi jak Irwing Lee III Jr., czy Philip Caterine.

Koncert zatytułowany „Tribute to Grappelli” poświęcony będzie pamięci Stéphane Grappelliego, który -  zdaniem wielu - był najwybitniejszym skrzypkiem jazzowym w historii.  W programie znajdzie się więc wiele kompozycji Francuza.
Na koncert Maciej Strzelczyk Trio zapraszamy w piątek, 25 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 20 zł można kupować w Domu Kultury i siedzibie GOK „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym oraz online – w serwisie Biletomat.pl.

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama