Liceum w Tarnowie Podgórnym ma swój LipDub!

LipDub, czyli teledysk w którym bierze udział duża grupa studentów lub uczniów poruszająca wargami w rytm muzyki puszczonej z playbacku stał się bardzo ciekawą i oryginalną formą promocji szkół i uczelni wyższych. Swój LipDub ma również Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym.

 
 
Zaczęło się niewinnie – zwyczajna rozmowa pomiędzy dyrektorem szkoły a psychologiem o tym, że dobrym pomysłem na pokazanie wyjątkowości szkoły, jej kameralnego charakteru, dużego potencjału, integracji i niepowtarzalności uczniów byłoby stworzenie LipDubu” - mówi psycholog Bartosz Kaniewski z LO w Tarnowie Podgórnym, który zajął się organizacją przedsięwzięcia, zaś dyrektor Smolibocki „pobłogosławił” całość.
 
Początkowe spotkania uczniów rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku w Hadesie (szkolna świetlica). Na zasadzie burzy mózgów powstawały kolejne pomysły na nasz LipDub. Uczniowie bardzo kreatywnie podeszli do tematu, nawet chłopacy z zespołu muzycznego napisali specjalny utwór do filmu” - informuje dalej Bartosz Kaniewski”. Jednak dopiero współpraca z reżyserem, Panem Marcinem Mikulskim pchnęła pracę do przodu. Pan Marcin zaproponował utwór Bonnie Tyler „I need a hero” oraz motyw przewodni LipDubu. Uczniowie dodali postacie, dekoracje, a przede wszystkim swoje zaangażowanie.
 
Dzięki wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, a także fachowej organizacji i kontroli nad całością ze strony reżysera udało się w nietuzinkowy sposób przedstawić wszystkim zainteresowanym wyjątkowy charakter LO w Tarnowie Podgórnym.
 
LipDub LO w Tarnowie Podgórnym jest dostępny na stronie internetowej placówki, pod wskazanym adresem: www.liceumtp.edu.pl
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama