Kanonizacja - wydarzenia w naszej gminie

W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, w Watykanie odbędą się uroczystości związane z kanonizacją dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Transmisję mszy kanonizacyjnej przeprowadzi TVP1, TVP INFO i TVP Polonia - początek o godz. 10:00. Warto sprawdzić, czy i jakie zmiany w porządku niedzielnych mszy świętych przewidziano w poszczególnych parafiach na terenie Gminy  w związku z tym wydarzeniem.

Do wspólnego świętowania zaprasza społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym im. Jana Pawła II. Uroczystość w szkole rozpocznie sięwe wtorek, 29 kwietnia o godz. 16.00 w szkole (wejście od strony parkingu GKS oraz od ul. Szkolnej).

Już dziś zapraszamy na specjalny koncert SANTO, dedykowany pamięci świętego Jana Pawła II, który odbędzie się w ramach Lusowskich Poranków Muzycznych w Lusowie 4 maja o 19.00.

Koncert, który będzie hołdem dla Jana Pawła II i zarazem formą dziękczynienia za jego kanonizację, składać się będzie w większości z kompozycji Zbigniewa Małkowicza. Nie zabraknie także „Barki” – ulubionej pieśni Ojca Świętego, czy hymnu Światowych Dni Młodzieży, w które był on od początku zaangażowany. Wśród solistów znajdą się m. in. znakomity wokalista jazzowy Janusz Szrom, a także Joanna Konieczna i Julia Stolpe. Zaśpiewają Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego z GOK „SEZAM”, chór Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym oraz Chór „Soli Deo” z parafii pw. św. Trójcy w Poznaniu. Instrumentalistów z zespołu „Lumen” wesprze także zespół smyczkowy. Całością dyrygować będzie Szymon Melosik. To piąty projekt Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen”. Na ten niezwykły koncert zapraszamy 4 maja na godz. 19 do Kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej i św. Jakuba Apostoła w Lusowie. Wstęp wolny.

Źródło; ARz. tarnowo-podgorne.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama