Msze święte dla Ukraińców

Prośba do osób, które zatrudniają lub mają kontakt z mieszkającymi na terenie naszej gminy i okolic imigrantami z Ukrainy o poinformowanie ich o inicjatywie prezbitera Adama z parafii w Tarnowie Podgórnym.

Na terenie naszej gminy, tak jak w całej Polsce mieszka i pracuje coraz więcej osób z Ukrainy. Większy napływ imigrantów za wschodniej granicy pojawił się po wybuchu konfliktu zbrojnego w 2014 roku. Nasz kraj stał się nie tylko przystankiem do dalszej migracji na zachód Europy ale miejscem docelowym dla około miliona osób, które znajdują u nas bezpieczeństwo i pracę. W naszej gminie również pracuje sporo naszych wschodnich sąsiadów, widuje się ich w sklepach, urzędach i komunikacji publicznej.

Prezbiter Adam Prozorowski postanowił zadbać o duchowe wsparcie dla imigrantów. W porozumieniu z księdzem z parafii greckokatolickiej w Poznaniu Romanem Kiłykiem planuje od września dać możliwość Ukraińcom udziału we mszy świętej w obrządku wschodnim. Msze będą odbywać się w kościele parafialnym w Tarnowie Podgórnym w godzinach nie kolidujących z mszami w porządku łacińskim.

Szczegóły dotyczące godzin mszy podamy wkrótce.

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama