OBLICZA MĘSKOŚCI, czyli męskie spotkania w Lusowie

„4MEN” to hasło wywoławcze spotkań dla mężczyzn w Lusowie. Spotykamy się raz w miesiącu, w czwartki o godz. 19.30. Najbliższe spotkania 23.03, 20.04, 25.05, 08.06. Motyw przewodni cyklu to „Oblicza męskości”. Podczas ostatniego spotkania pod hasłem „Mężczyzna cielesny” gościmi byli ks. dr Paweł Pacholak i dr Jacek Pulikowski, związani z duszpasterstwem rodzin. Tematy nadchodzących spotkań to: „Mężczyzna dojrzały” już w marcu (!), a w kolejnych miesiącach: mężczyzna wojownik, mężczyzna zraniony i mężczyzna mądry.

Mężczyzna w swojej naturze ma fundamentalną wolę do zrozumienia świata. W złożoności, zagubieniu, zapracowaniu może się jednak okazać, że to pragnienie jest zagłuszane.

Jest takie chińskie powiedzenie: „Najlepszy moment, żeby zasadzić drzewo był 20 lat temu. Drugi najlepszy moment jest teraz”. W natłoku zajęć koniecznych często brakuje nam chwili, żeby zadać sobie pytanie czy to, czym żyję i to co robię prowadzi mnie do tego czym chcę żyć i do tego co chcę robić. Taka refleksja, to tak naprawdę kwestia odwagi i decyzji, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jestem i dokąd idę.

Dlatego w grudniu minionego roku zapoczątkowaliśmy w parafii w Lusowie męskie spotkania, podczas których modlimy się, słuchamy inspirujących gości oraz podejmujemy tematy ważne dla mężczyzny. Zaczynamy zawsze w kościele nieszporami, potem jest konferencja głoszona przez księdza, a po niej przechodzimy do domu parafialnego na spotkanie z gościem. W grudniu naszą uwagę skierowaliśmy ku biblijnym postaciom mężczyzn związanych z Adwentem. Słuchaliśmy o Izajaszu, Zachariaszu, św. Jana Chrzcicielu oraz św. Józefie. Zgłębianie ich postaw pozwala na nowo odkrywać tę prawdę o nas samych, która tak łatwo w natłoku informacji, które do nas na co dzień docierają.

Męska grupa podejmuje i zaprasza wszystkich do udziału w dodatkowych inicjatywach, m.in.: Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Pniewy – Lusowo (7/8 kwietnia), męskie kino, honorowe krwiodawstwo, popołudnie bez komórki i inne.

Informacje na www.lusowo.pl w zakładce „4MEN”. Zapraszamy na spotkania, najbliższe już 23.03 o godz. 19.30. Kontakt: lusowo4men@gmail.com

Paweł Brańka

W załączniku folder dotyczący spotkań

 

Załączniki: 
Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama