Pielgrzymka do Grecji

 

W kościele p. w. św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie pojawiła się propozycja parafialnej autokarowej pielgrzymki do Grecji, w terminie 5 – 18 września. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 
Program ramowy:

 

 

 
Dzień 1
Wyjazd o godz. 01:00 w nocy i przejazd przez Polskę , Słowację, Węgry. Kolacja . Nocleg na pograniczu Węgier i Serbii.
Dzień 2
Dalsza podróż przez Serbię, Bułgarię lub Macedonię do Grecji. Nocleg na Riwierze Olimpijskiej
 
Dzień 3
Przedpołudnie wolne. Odpoczynek w hotelu, basen, plaża. Po południu wyjazd na punkt widokowy Stavros na górze Olimp. Panorama Riwiery. Krótki spacer z miasteczka Litohoro wzdłuż Wąwozu Enipei do „Źródła Zeusa”. Powrót do hotelu.
Dzień 4
Przedpołudnie wolne. Odpoczynek w hotelu , basen plaża. Po południu przejazd do ruin zamku
Platamonas. Przejazd do zaginionej położonej w górach wioski „Pantalejmonas”. Powrót do hotelu.
Dzień 5
Przedpołudnie wolne. Odpoczynek w hotelu, basen, plaża. Po południu przejazd do Meteorów.Zwiedzanie prawosławnych męskich i żeńskich ,, wiszących klasztorów,, Powrót do hotelu.
Dzień 6
Przedpołudnie wolne. Odpoczynek w hotelu , basen, plaża. Po południu przejazd do Salonik .Spacer po mieście .Zwiedzanie : kościół św .Demetriosa ,Plac Konstytucji, bazar miejski ,Łuk Galeriusza.Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu.
W trakcie pobytu na Riwierze możliwość udziału w wieczorze greckim.
Dzień 7
Wyjazd z hotelu i przejazd do Delf – starożytnego panhelleńskiego sanktuarium boga Appollina. Zwiedzanie. Przejazd w kierunku Aten. W drodze krótki postój w miejscowości Termopile – miejscu bohaterskiej bitwy stoczonej przez Greków z Persami. Następnie Osios Lukas. Nawiedzenie cerkwii. Przyjazd na nocleg w okolicach Aten
Dzień 8
Całodzienne zwiedzanie stolicy Grecji. Wzgórze Akropol,Świątynia Zeusa Olimpijskiego, uroczysta zmiana warty przed pałacem prezydenckim, czas wolny na zakup pamiątek w dzielnicy Plaka
Na koniec przejazd kolejką na wzgórze Likavitos – panorama Aten. Przejazd nad Kanał Koryncki. Piesze przejście z kontynentu na Półwysep Peloponeski. Nocleg w Tolo.
Dzień 9
Przejazd do Starożytnego Koryntu – znanego z listów św. Pawła i „cór Koryntu”. Przejazd do Myken oraz do Epidauros – doskonale zachowanego teatru antycznego. Nocleg w nadmorskim kurorciee Tolo.

 
Dzień 10
Przejazd do Olimpii. Zwiedzanie największego sanktuarium świata Greckiego poświęconego Zeusowi Olimpijskiemu. Miejsce starożytnych igrzysk olimpijskich w którym do dzisiaj rozpala się ogień olimpijski. Przejazd do Patras. Zaokrętowanie na promie. Całonocna podróż do Włoch ( Bari lub Brindisi )
Dzień 11
Zejście na ląd i podróż wzdłuż wybrzeża Adriatyku.Po drodze wizyta w Sanktuarium w Manoppello gdzie przechowywana jest chusta św. Weroniki. Nocleg w okolicy  Rimini
Dzień 12. Rimini -Czechy
Przejazd na nocleg do Czech
Dzień 13
Zakończenie pielgrzymki
Świadczenia w cenie podstawowej :
11 noclegów w hotelach klasy turystycznej pok. 2 osoby z łazienkami
11 śniadań kontynentalnych i 11 obiadokolacji . W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w bar, video, klim. wc
W autokarze do nabycia kawa,herbata , zimne napoje za złotówki
Przeprawa promowa : Igoumenitsa – Brindisi (siedzenia lotnicze)
Ubezpieczenie KL do 15.000 Euro i NW, bagaż
Za dopłatą :
Miejsce w kabinie 2 osoby – 240 zł
Miejsce w kabinie 4 osoby - 140 zł
Wydatki programowe:
Wstępy + miejscowi przewodnicy - 80 Euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.
Cena : 2.295 zł

 

 

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama