Już w sobotę - Triathlon Lwa w Lusowie

Od czterech lat Lusowo jest gospodarzem Triathlonu Lwa. Tegoroczna edycja, która odbędzie się już za kilka dni  - 10 czerwca będzie rekordową. Na dwóch dystansach – 1/4 i 1/8 IRONMAN wystartuje ponad 600 osób. Dodatkowe rywalizacje odbędą się w sztafetach oraz aquathlonie dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy etap triathlonowej rywalizacji zostanie rozegrany na Jeziorze Lusowskim, natomiast część rowerowa i biegowa poprowadzone zostaną głównymi ulicami miejscowości, a także drogami wykraczającymi poza granice Lusowa. Serce zawodów, a więc meta i strefa zmian będą zlokalizowane w pobliżu plaży, z której triathloniści będą startować.

Największym zainteresowaniem cieszy się w tym roku dystans 1/4 IRONMAN (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu). Tutaj limit zgłoszeń – 333 osoby wyczerpał się najszybciej. Nieco mniej zawodników – 270 – weźmie udział w rywalizacji na dystansie 1/8 IRONMAN (475 m pływania, 22,5  km jazdy na rowerze i 5,2km biegu). Nie było też problemów z zainteresowaniem zawodami triathlonowych sztafet – na dystansie 1/4 wystartują 33 zespoły. Dodatkową konkurencją będzie Aquathlon dla dzieci i młodzieży, który rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych – 10-13 lat (200 m pływania i 1 km biegu) oraz 14-15 lat (400 m pływania i 2 km biegu). Będzie również rywalizacja osób niepełnosprawnych, w której wystartują podopieczni Stowarzyszenia „ROKTAR”.

W poprzedniej edycji Triathlonu Lwa triumfowali: na dystansie 1/4 IM – Sylwester Swat z Przeźmierowa, który zwyciężył z czasem 2:02:38 oraz Katarzyna Czerwińska z Warszawy - 2:18:47. Na dystansie o połowę krótszym najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Zdun z Kalisza z wynikiem 1:00:50, a wśród kobiet równych sobie nie miała Paulina Zabiszak z Gniezna, która linię mety minęła w czasie 1:16:15.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Bieg Lwa. Impreza jest współfinansowana przez Gminę Tarnowo Podgórne. Więcej informacji znajduje się na stronie www.triathlonlwa.pl.

 

Info: tarnowo-podgorne.pl

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama