Tarnovia Basket walczy o Play-Off

Niedzielny pojedynek z Asseco II Gdynia jest pierwszym jaki w rundzie rewanżowe zagrają na swoim boisku zawodnicy Tarnovii Basket, a zarazem ostatnim w udanym dla klubu 2016 roku.

Po 13. kolejkach tarnowscy koszykarze są na 8. miejscu w tabeli, ostatnim dającym awans do Play-Off. Dwie drużyny, w tym najbliższy rywal (oraz Trefl Sopot) mają taki sam bilans. Jedno zwycięstwo więcej ma Politechnika Gdańsk, a za Tarnovią Basket są mocne kadrowo drużyny Gryfa Goleniów i Sklep Polski MKK Gniezno. Walka o najlepszą ósemkę będzie zatem bardzo zacięta. bowiem jedyną drużyną, która może czuć się pewnie jest niepokonany lider Decka Pelplin.

Drużyna Asseco II Gdynia rozegrała w tym tygodniu już dwa wyjazdowe mecze - w poniedziałek gdynianie wygrali z TKM Włocławek (82:54), a w środę przegrali z B.C. Domino Inowrocław 71:76. Spora liczba meczów rozgranych w krótkim czasie nie musi wcale negatywnie oddziaływać na gdynian. Asseco to bowiem młoda drużyna, z bardzo liczną kadrą, która dodatkowo często jest wzmacniania zawodnikami z ekstraklasowego zespołu. W I rundzie w Gdyni wygrali gospodarze (93:84), a kibicom, a także zawodnikom Tarnovii, szczególnie z tego meczu utkwił występ Mariusza Konopatzkiego, który dla Asseco zdobył wtedy 29 punktów, do których dołożył 14  asyst i 12 zbiórek. Takie triple–double zdarza się rzadko na polskich parkietach. Aby odnieść zwycięstwo w niedzielę Tarnovia na pewno będzie musiała powstrzymać młodych gdyńskich zawodników przed takimi indywidualnymi występami.

Tarnovia Basket po świetnej serii czterech ligowych zwycięstw wytraciła trochę impet przegrywając w Pucharze Polski PZKosz z Polkątami Maximus Kąty Wrocławskie (69:75), a następnie w Gdańsku z Politechniką (74:88). W obu meczach brakowało Tarnovii skuteczności z dystansu i utrzymania odpowiedniego poziomu gry przez cały czas. Poprawa tych dwóch elementów na pewno przybliży podopiecznych Tomasza Eicherta do zwycięstwo w meczu z Asseco.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 (niedziela, 18 grudnia) w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym, wstęp wolny. Wcześniej, bo o 13.00 swój mecz rozegra w lidze Minikosz chłopców drużyna G.EN. Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. Przeciwnikiem będzie Korona Zakrzewo.

Szymon Drobina

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama