Szamotulska zostanie zmodernizowana!

Mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne z niecierpliwością czekają na remont drogi 184 Szamotuły Przeźmierowo. W 2006 r. przebudowano jej odcinek o dł. 9.12 km - od Pamiątkowa do Szamotuł, natomiast część od Przeźmierowa do Pamiątkowa pozostała nietknięta. Kiedy rozpocznie się jej modernizacja?
 
Wójt gminy wzbudził nadzieję szczególnie mieszkańców Baranowa, mówiąc na zebraniu wiejskim, że prawdopodobnie modernizacja rozpocznie się jesienią tego roku. Niestety nie jest to wcale takie pewne. Okazuje się, że zanim dojdzie do

 

 

 
wspomnianego remontu, trzeba załatwić tzw. robotę papierkową. Jak dowiedzieliśmy się od Pani Kingi Hedrych z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich: „Oczekujemy właśnie na wydanie decyzji środowiskowej. Następnym krokiem będzie wystąpienie o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Poza tym, będziemy się starali o dotację unijną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (II nabór wniosków planowany jest na III kwartał)”.
 
Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Warto dodać, że przy okazji tego remontu zostanie wykonana sygnalizacja świetlna na ul. Leśnej oraz przy zjeździe z wiaduktu w Przeźmierowie.
 
Mieszkańców gminy, którzy zastanawiają się, gdzie zostanie wyznaczony objazd na czas planowanych robót informujemy, że remont wykonywany będzie pod ruchem -wahadłowo, sterowany sygnalizacjąświetlną.
 
Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Choć nie znamy jeszcze konkretnej daty rozpoczęcia inwestycji najważniejsze, że podjęto już odpowiednie kroki, dotyczące modernizacji ulicy Szamotulskiej. O wszystkich faktach będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama