Burzą bo będzie nowa szkoła!

Trwa wyburzanie starej części szkoły w Przeźmierowie. Ten niecodzienny widok budzi wielkie zainteresowanie mieszkańców, którzy obserwują prace z ulicy, robią zdjęcia, filmy i na pewno wspominają. Tym którzy chodzili do tej szkoły; jeszcze ośmioklasowej, a potem do gimnazjum lub posyłali przed chwilą swoje dzieci towarzyszą nie małe emocje. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy; wspomnienia, smutek, łza się w oku kręci.  

Jednak aby powstała nowoczesna, piękna szkoła nie może się obyć bez "demolki", a wkrótce dzieci i całe środowisko szkolne będzie cieszyć się nowoczesnym budynkiem. Zakończenie budowy nowego skrzydła szkoły  zaplanowano na styczeń 2020 roku. W budynku znajdzie się: 10 sal lekcyjnych, 2 sale językowe, gabinety specjalistyczne, sala komputerowa, kawiarenka, pomieszczenia gospodarcze, a także długo oczekiwana aula, która ma służyć nie tylko uczniom i nauczycielom ale wszystkim mieszkańcom.

Do tej chwili prace przebiegają sprawnie, prawdopodobnie do końca tego tygodnia wyburzanie zostanie zakończone. Szkoda, że nie pomyślano o zabezpieczeniu zieleni, o którą dbano w tym miejscu od lat. Ciekawsze gatunki krzewów, tuje czy drzewa rosnące w obrysie nowej szkoły można było wcześniej spróbować przesadzić.  Dodatkowo obserwując prace budowlańców można zauważyć, że szeroka przestrzeń między starym budynkiem a płotem przy odrobinie dobrej woli i odpowiedniemu zabezpieczeniu  powoliłaby na zachowanie pasa zieleni wzdłuż ogrodzenia. Szkoda, to tak nie po wielkopolsku, nie po gospodarsku.

Koszt budowy: ok.14 mln złotych

Wykonawca, firma WEGNER

Powierzchnia użytkowa parteru: 1767m2, piętra: 1072,3m2

 

DB

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama