Ciekawy projekt dla młodych ludzi z naszej gminy!

Mieszkasz w Gminie Tarnowo Podgórne? Masz 13 – 18 lat? Chcesz poznać ludzi z pasją, pozytywnie nastawionych, by wspólnie zrobić coś wyjątkowego?

Weź udział w projekcie  - 1000 Twarzy Tarnowa Podgórnego

Chcemy stworzyć materiał zdjęciowy o Gminie Tarnowo Podgórne – to  uczestnicy projektu zadecydują o jego ostatecznym kształcie! 

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu (projekt trwa 15 miesięcy).  Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Rekrutacja wstępna odbywa się na stronie Fundacji www.fundacjatrifolium.org.pl przez zakładkę Nasze projekty. W projekcie może uczestniczyć maksymalnie 25 osób.
Więcej informacji również pod nr tel. 781 021 607

Fundacja Trifolium

 

Więcej o projekcie

 
Na początku bieżącego roku powołaliśmy w Baranowie „Fundację Trifolium”. Organizacja powstała z myślą o osobach, dla których fragment życia jakim jest praca zarobkowa, oprócz źródła zapewnienia egzystencji, jest polem do potwierdzania swojej wartości  i  drogą do samorealizacji.
W  życiu nas wszystkich są trzy kluczowe momenty związane z karierą zawodową. Stanowią one też w pewnym stopniu odwołanie do nazwy firmy opartej na triadzie – TRIFOLIUM.
 
Pierwszym, newralgicznym z zawodowego punktu widzenia okresem naszego życia jest czas gimnazjalny, kiedy młody i niedoświadczony człowiek musi podjąć pierwsze decyzje dotyczące swojej zawodowej przyszłości. Ograniczone wsparcie z zakresu doradztwa zawodowego, poszukiwanie własnej tożsamości i ogromna podatność na wpływy społeczne powodują, że decyzje podejmowane w tym okresie nie zawsze okazują się być trafne w przyszłości.
 
W ramach Fundacji, po konsultacji z grupą młodzieży, napisaliśmy projekt rozwojowy i złożyliśmy go w elitarnym konkursie programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse”. Projekt ten znalazł się w grupie 26 laureatów z całej Polski.
 
Założeniem projektu „1000 Twarzy Tarnowa Podgórnego” jest przygotowanie młodzieży do dorosłego życia poprzez nabycie szczególnie ważnych kompetencji społecznych.  Jego istotą jest, że kompetencje nabywane są poprzez działania. Oznacza to, że jest w nim pole do popełniania błędów, wyciągania wniosków i odnoszenia sukcesów prowadzących do samodoskonalenia.  Projekt jest również doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości wśród grupy rówieśniczej rodzimej gminy.
 
Całkowity kształt projektu – kreowanie materiału zdjęciowego o Tarnowie Podgórnym będzie tworzone według koncepcji młodych ludzi biorących udział w projekcie. To oni zadecydują o tym „jak, kiedy i gdzie”. Nasza rola jako Fundacji polega na wspieraniu, moderowaniu pracy, motywowaniu oraz organizowaniu dostępu do nowoczesnej technologii takiej jak drony czy programy do montażu materiału zdjęciowego. Pomożemy również zorganizować spotkania z fotografami – profesjonalistami, którzy odsłonią tajniki wykonywania poprawnych technicznie zdjęć.
 
Harmonogram jest bardzo bogaty, oprócz nauki i ciężkiej pracy nie zabraknie również miejsca na zabawę.
 
Projekt trwa 15 miesięcy.  Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. W projekcie może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Mogą to być wyłącznie mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne, uczniowie szkoły ponadpodstawowej  ( Gimnazjum lub Liceum ) w wieku od 13 do 18 lat. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.
 
Rekrutacja wstępna do projektu odbywa się na stronie Fundacji. www.fundacjatrifolium.org.pl w zakładce „Nasze projekty”
 
Szukamy osób z pasją, chcących zrobić coś wyjątkowego, pozytywnie nastawionych i dumnych z życia w swojej „małej ojczyźnie”.

Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania związane z projektem pod telefonem 781-021-607.

więcej informacji tutaj 

Źródło. tarnowo-podgorne.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama