Nowa podstawówka w Baranowie, dopiero od 7 września!

Opóźnienie budowlanych prac wykończeniowych w Akademii Pitagorasa, przyczyni się do późniejszego rozpoczęcia roku szkolnego w placówce.

Kuratorium wyraziło zgodę na późniejszą inaugurację nauczania. Nastąpi ona w poniedziałek 7 września, o godz. 10  – tłumaczy dyrektorka szkoły Joanna Cebernik. Liczymy na przybycie władz gminy, ks. proboszcza Andrzeja Stugarka i sołtysa Paczkowskiego – dodaje zaabsorbowana koordynacją trwających prac.

W obiekcie i na zewnątrz, pracuje duża grupa robotników. Rozmawiamy w cały czas wykańczanym budynku. Również otoczenie szkoły, chociaż ogrodzone – wymaga jeszcze sporo pracy.

– Rozpoczęcie roku szkolnego, poprzedzi odbiór obiektu – sanitarny i przeciwpożarowy – dodaje J. Cebernik.

 

Dla 120. uczniów szkoły, opóźnienie oznacza nieoczekiwane wydłużenie wakacji o tydzień. Ich rodzice nie będą w tym czasie próżnować. Jak mogą, tak pomagają, by szkoła otworzyła swe podwoje.

Spotykam panią Ewę – mamę Natalii Bętkowskiej, pomagającą w montażu drzwi i listw.

– Zgłosiłam się do pomocy. Robię to, co aktualnie jest do zrobienia – śmieje się, włączając odkurzacz.

 

– Woda z kranu popłynie u nas dopiero w poniedziałek (31.08). Właśnie wykonywany jest  przecisk pod ul. Szamotulską – tłumaczy dyrektorka. Również prąd dotrze w poniedziałek, gdy zostanie zamontowany w szkole licznik. [Towarzyszy nam stały warkot generatora prądu.] Za to kierowcy autobusów, którzy będą dowozić naszych uczniów, wykonali już przejazdy próbne i sprawdzili, że mogą przy szkole zawracać. Kształcić będziemy uczniów z: Baranowa, Chyb, Lusowa i Przeźmierowa.

– Przez cały weekend, będą rozkładane wykładziny i instalowane lampy. Stanie również plac zabaw. Jest już wylewka betonowa pod salę gimnastyczną, a rozkładana hala do ćwiczeń – zrobiona na zamówienie, czeka na montaż na stalowym szkielecie.

– Jeżeli chodzi o pracownię komputerową, to na początku będziemy korzystać z doposażonej sali w pierwotnej lokalizacji szkoły, przy ul. Szamotulskiej 67.

 

Po wybudowaniu szkoły – pozostało ok. 10 modułów-kontenerów, które czekają na rok przyszły. W 2016 posłużą do rozbudowania placówki.

W Akademii Pitagorasa trwa wyścig z czasem.

J.R.

 

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama