Nowa szkoła w naszej gminie!

Nowa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa mieścić się będzie w Baranowie, przy ul. Szamotulskiej 28. W pierwszym roku powstaną od 2 do 4 klas przeznaczonych dla zerówki i klas pierwszych. Grupy liczyć będą od 16 do 18 osób. Rekrutacja rozpocznie się już maju tego roku. Założycielką nowej placówki jest pani Joanna Cebernik. Szkoła ruszy tuż po naborze, we wrześniu tego roku.

Kształcenie ma się opierać na zamyśle Akademii Pitagorasa, która skupia się na nauczaniu dzieci wychodzącym daleko poza schematy powszechnej edukacji, a jej celem jest  rozwój uczniów, ich talentów i zdolności krytycznego myślenia.

Głównym zamysłem twórców szkoły będzie zainteresowanie dzieci naukami przyrodniczymi i ścisłymi, otaczającym je światem i kontaktem z naturą. Poza nauczaniem wczesnoszkolnym, szkoła oferować będzie zajęcia dodatkowe: obejmować będą chemię, fizykę, zajęcia z robotyki, a wszystko to przedstawione zostanie w sposób odpowiedni dla dzieci. Ta bogata oferta edukacyjna ma być zapewniona dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem Medycznym i Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, a także Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz firmą „Maly inżynier”.

Szkoła zadba również o ruch i zdrowie żywienie dzieci: przy budnku powstanie namiotowa, ogrzewana hala do ćwiczeń, a żywieniem uczniów zajmą się specjaliści ze znanej „Pomarańczarni”.

Założycielka szkoły zamierza wykorzystać usytuowanie budynku. Otaczające miejsce walory środowiskowe mają posłużyć do pogłębiania wiedzy uczniów. Dzieci  będą miały możliwość nauki „w terenie”, co w sposób praktyczny ma umożliwić im utrwalenie i poszerzenie zdobytej wiedzy.

Jako szkoła niepubliczna, placówka nie otrzyma dofinansowania od gminy, ale subwencję oświatową na daną osobę w szkole, czyli nieodpłatną i bezzwrotną pomoc finansowa udzielaną najczęściej przez panstwo określonym podmiotom dla poparcia ich dzialalności. Subwencja dla nowej placówki ma być udzielana przez gminy w zależności od miejsca zameldowania danego ucznia; przykładowo, jeśli dziecko zameldowane jest w Poznaniu, subwencję szkole zapewni gmina Poznań.

Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech do nowej szkoły, będą mieli możliwość zdobycia szczegółowych informacji na spotkaniu 28 marca o godzinie 17:00 w Auli Gimnazjum w Baranowie. Na spotkaniu mają się również odbyć rozmowy z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego i Uniwerystetu im. Adama Mickiewicza.

Ponieważ decyzją Ministerstwa Oświaty do 31 marca rodzice muszą zgłosić dziecko do szkoły podstawowej, pani Cebernik zapewnia, że nie będzie konsekwencji prawnych związanych z przeniesieniem dziecka do nowej placówki podczas naboru w maju.

Zajęcia rozpoczną się już we wrześniu tego roku. Budynek ma zostać wyremontowany w wakacje, w lipcu i sierpniu, po tym jak pod koniec czerwca mający tam zajęcia studenci Katedry Nasiennictwa Uniwersytetu Przydorniczego zakończą sesję i opuszczą budynek. Jak twierdzi założycielka szkoły, okres dwóch miesięcy powinien wystarczyć na remonty, ponieważ budynek jest już przystosowany do oferty dydaktycznej.

MCz.

Miejscowość: 
Kategoria: 

Komentarze

Taaa, zamiast lekcji wykłady, indeksy też będą? Masakra. Po skończeniu takiej zacnej podstawówki od razu dyplomy uczelni wyższych dawać. A niech tam.. dobrze, że jestem normalnym rodzicem, a nie jakimś pseudo ambicjonalnym kmiotem.

A ja uważam,że bardzo dobry pomysł. Sama mam dziecko w 4 klasie podstawówki i drugiego już do tej samej nie poślę!
Fajnie,że jest inna możliwość.

Witam,
1 klasa się kończy za 3 miesiące i powoli można podsumować pierwszy rok nauki w szkole. Różnica pomiędzy wielka szkołą podstawową kolosalna. Dziecko nie jest bezimiennym uczniem jednym z wielu. Tutaj ma imię, swoje miejsce i codzienna pomoc w nauce, problemach społecznych i innych sprawach. Dziecko jest zawsze pod opieką, czujnym okiem. Jest problem? chwile później go nie ma, został rozwiązany, a nie tzw. "spychoerapia" nauczyciela, który twierdzi, że to nie na jego lekcji się stało........ jak gdzieś indziej, innymi słowami akcja - reakcja. Dziecko nie jest odpychane i zostawione same.
Co do nauki bez porównania wysoki poziom, ciekawie przedstawiony materiał poszerzony, rewelacyjny angielski i odrabianie lekcji w szkole z nauczycielem. To był jeden z moich najlepszych wyborów!

Witam serdecznie,
Jestem mamą, która zastanawia się nad posłaniem dziecka do tej szkoły. Czy jest możliwy kontakt z Panią aby zadać kilka dodatkowych pytań w celu upewnienia się że mój wybór będzie słuszny? :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Jestem mamą 10 letniej dziewczynki. Zdecydowałam się na przeniesienie dziecka do nowej i bezpłatnej szkoły w Baranowie. Akademia Pitagorasa w Baranowie będzie otwarta jako szkoła publiczna, w porozumieniu z wójtem , już od września 2015. Ja zapisałam córkę do 4 klasy. Na zebraniu dowiedziałam się, że zainteresowanie jest takie duże, że będzie także klasa 1 , 2 i 3.
Wreszcie dzieci będą chodzić do szkoły na 1 zmianę.
Jestem bardzo zadowolona, że pobliska szkoła w Przeźmierowie zostanie odciążona, a dzieci będą uczyć się bardziej komfortowo !!!!

Dodaj komentarz

Reklama