Rekrutacja w przedszkolach - co wiemy

Ocena rekrutacji do przedszkoli

Fakt, że w większości przedszkoli w naszej gminie pozostały wolne miejsca, to raczej ewenement. Czy oznacza to, że nowe placówki, np. przedszkole budowane w Sadach – nie są potrzebne?! Zapytaliśmy Bogusławę Świerkiel – dyrektorkę Gminnej Jednostki Oświatowej.

– We wszystkich gminnych przedszkolach, pozostało tylko kilka wolnych miejsc. Pamiętajmy, że przedszkola muszą zapewnić miejsca wszystkim odroczonym sześciolatkom, a liczby tych dzieci jeszcze nie znamy – tłumaczy dyr. Bogusława Świerkiel. – Wolne miejsca czekają w placówkach publicznych prowadzonych przez osoby prywatne – dodaje.

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się od 18 maja do 29 maja 2015 r. W tym okresie nastąpi  wydawanie i przyjmowanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami.

Na 15 czerwca 2015 przewidziano – wywieszenie informacji o dzieciach przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej.

Czy fakt pozostania wolnych miejsc  w placówkach przedszkolnych wpłynie na decyzje w sprawie planowanej i teoretycznie już powstającej nowej szkoły w Baranowie?

– W tej sprawie 23 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych powstaniem tej szkoły, na spotkanie z władzami gminy, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie i Niepublicznej  Szkoły „Pitagoras” w Baranowie. Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum w Baranowie – zachęca dyr. B. Świerkiel.

J.R.

Zdjęcie; p.lesneskrzaty.pl

 

 

 

 

 

 

Kategoria: 

Komentarze

zbyt dużo przedszkoli, za chwilę to samo spodka szkoły - a gmina nadal buduje nowe.

Gdzie logika,gdzie długofalowe myślenie?

Z tego co się orientuje to gmina zaprzestała budowy przedszkoli już jakiś czas temu. Te nowo powstające to owszem publiczne ale z prowadzone prywatnie. Co do szkół to też uważam że przesadą z budowaniem mimo że gmina rozwojowa. I tez uważam że powinny działać prowadzone przez fundacje stowarzyszenia. Dużo niższe koszty wtedy generują.

ale w tej gminie nikogo koszty nie interesują - mieszkasz płacisz - koniec.

W końcu bogata gmina - szkoda że tylko na papierze.

No chyba dlatego że koszty interesują gminę to nie buduje przedszkoli.
Bogata chyba nie tylko na papierze sądząc po wysokości budżetu.

przedszkoli jest w tej chwili bardzo dużo i wystarczy ale dzieciaków jest sporo w gminie. W Baranowie lub Przeżmierowie musi powstać jeszcze szkoła albo się rozbudować

albo zorganizować dojazd do innych szkół w gminie które nie mają pełnego obłożenia - co zrobimy ze szkołami jak przyjdzie niż demograficzny? Kolejną szkołę muzyczną??

Dodaj komentarz

Reklama