Rekrutacja zakończona

Rekrutacja do przedszkoli zakończyła się w piątek, 3 kwietnia. W tej chwili trwa układanie list w poszczególnych placówkach, które wkrótce zostaną wywieszone. Prawdopodobnie, ze względu na wolne miejsca w niektórych gminnych przedszkolach zostanie ogłoszony drugi nabór.

Informacje ogólne:

 Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu wynoszą:

- do 5 godzin – pobyt jest bezpłatny,

- powyżej 5 godzin wynosi 1zł / za każdą godzinę,

- opłata za wyżywienie.

Przypomnijmy, że roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dotyczy wszystkich pięciolatków, zamieszkałych w Gminie Tarnowo Podgórne. Bez względu na to czy chodziły wcześniej do przedszkola, czy też nie. W roku 2015 obowiązek ten dotyczy dzieci z rocznika 2010.

Od września 2015 r. wszystkie dzieci czteroletnie (rocznik 2011) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu komputerowego „NABÓR” poprzez stronę internetową www.nabór.pcss.pl/tarnowopodgorne

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można wypełnić w systemie, ale należy go wydrukować i dostarczyć, z kompletem dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów, do przedszkola, na którym Państwu najbardziej zależy (tzw. przedszkole pierwszej preferencji) – wniosek można złożyć maksymalnie do trzech przedszkoli.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można też pobrać bezpośrednio w przedszkolach. Należy wypełnić je ręcznie i z kompletem dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów – złożyć w placówce pierwszej preferencji.

Nie ma już miejsc przedszkolach„Pod Wesołą Chmurką” w Tarnowie Podgórnym, „Na Zielonym Wzgórzu” w Lusówku i „Mali Odkrywcy” w Baranowie.

Na marginesie dodajmy, że rekrutacja do publicznych szkół, dla uczniów spoza obwodu szkoły, odbędzie się w sierpniu (jeżeli szkoły będą dysponować wolnymi miejscami). Obecnie rekrutacja dla uczniów spoza obwodu szkoły, odbędzie się jedynie w Szkole Podstawowej w Ceradzu Kościelnym. Szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

J.R.

 

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama