Szkoła Podstawowa w Baranowie - inauguracja roku szkolnego!

7 września nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego Akademii Pitagorasa, pierwszej publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez prywatnego operatora. Przed budynkiem zgromadzili się rodzice i dzieci zapisane do nowej placówki, które z niecierpliwością czekały już na ten moment. W oficjalnym otwarciu szkoły wzięli udział; wójt Tadeusz Czajka, dyrektor Gminnej Jednostki Oświatowej Bogusława Świerkiel, sołtys Baranowa Mieczysław Paczkowski i radni gminy. Dyrektor nowej placówki Joanna Cebernik, podziękowała rodzicom za zaufanie i pomoc w ostatnich trudnych miesiącach, kiedy rodzice zaangażowali się nawet do prac wykończeniowo-porządkowych, po to aby szkoła mogła ruszyć jak najszybciej. Wójt pogratulował pani dyrektor determinacji i wytrwałości w dążeniu do tego celu jakim było stworzenie placówki szkolnej w Baranowie.

Po oficjalnym otwarciu uczniowie z rodzicami przeszli do swoich klas, gdzie otrzymali podręczniki i poznawali się z nowymi wychowawcami. W Akademii Pitagorasa uczyć się będzie 125 dzieci w siedmiu klasach: trzech pierwszych, dwóch drugich (w tym jednej integracyjnej), trzeciej i czwartej.

Teren wokół budynku wymaga jeszcze prac porządkowych i wykończeniowych. Wkrótce zostanie dostarczona hala namiotowa przeznaczona na salę gimnastyczną. Do czasu zakończenia wszystkich robót, rodzice i nauczyciele w większym stopniu powinni zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci.

Dzisiaj, 8 września komisja bezpieczeństwa Rady Gminy i dyrekcja spotyka się na terenie szkoły aby się wspólnie zastanowić w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo dojścia dzieci do szkoły. Obecnie do szkoły prowadzi jedynie wąska ulica Platanowa. Pojawiła się propozycja wybudowania chodnika przez przylegające pole, które najkrótszą drogą połączy szkołę z przystankiem autobusowym i ulicą Szamotulską.

O wszystkich zmianach i postanowieniach będziemy informować na bieżąco, a już teraz życzymy dzieciom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji nowej szkoły samych sukcesów i owocnej pracy w twórczej atmosferze.

Galeria zdjęć dostępna na naszym facebooku tutaj >>

Dorota Barełkowska

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama