Zapraszamy na Drzwi Otwarte w SM

W kwietniu Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnowie Podgórnym zaprasza dzieci chcące nauczyć się grać na instrumencie oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą placówką. Pomocą w podjęciu decyzji o zgłoszeniu do szkoły może być spotkanie z Dyrektor oraz nauczycielami, tzw. „Drzwi Otwarte”, które w tym roku odbędą się w sobotę 26 kwietnia o godzinie 11.00 w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym przy ul. Szkolnej 5 (wejście od ul. 23 Października).

Będzie wtedy możliwość spotkania z wszystkimi nauczycielami i zapoznania z ćwiczeniami, które pojawią się podczas badania przydatności, a także poznania, obejrzenia i usłyszenia instrumentów, na których można się nauczyć grać w naszej szkole. Trzeba podkreślić, że jesteśmy placówką publiczną, nieodpłatną, zajęcia odbywają się popołudniami.

 

Kwalifikacja kandydatów (w wieku od 5 do 16 lat) do SSM I st. odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i obejmuje m.in. zaśpiewanie przygotowanej piosenki, powtarzanie głosem dźwięków lub krótkich melodii, wyklaskanie lub wystukanie krótkiego motywu rytmicznego.

Szkoła umożliwia naukę gry w następujących specjalnościach instrumentalnych: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, tuba. W roku szkolnym 2014/2015 nowością będzie możliwość nauki gry na fagocie (także dla tych najmłodszych, z myślą o których szkoła zakupiła dwa małe klarnety, tzw. fagottino).

Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej: http://www.ssm-tp.pl/

 Magdalena Moruś

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama