Złota żaba i żabka w naszych szkołach

19 i 20 listopada w szkołach podstawowych  gminy Tarnowo Podgórne, podobnie jak w szkołach podstawowych i gimnazjach w całym województwie wielkopolskim i lubuskim, ruszają popularne konkursy: „Złota Żaba” i „Złota Żabka”. W tym roku weźmie w nich udział łącznie 11 675 uczniów. Uczestnik może wystartować w jednej z dwóch konkursowych dziedzin: z języka polskiego i literatury lub z matematyki. Etap międzyszkolny rozegrany zostanie wiosną.

Swoją popularność Konkursy zawdzięczają przede wszystkim rodzajowi zadań, które łączą walory edukacyjne z cechami dobrej zabawy. Wszystkie zadania z dotychczas przeprowadzonych edycji są opublikowane na stronie www.ekos.edu.pl/konkurs.

Patronat merytoryczny nad Konkursem sprawują: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu oraz Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej - Katedra Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Patronat medialny, podobnie jak nad kilkunastoma poprzednimi edycjami, objęło Radio Merkury.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają prestiżowe statuetki złotej żaby oraz atrakcyjne nagrody. Konkursy są  współfinansowane przez organizatora, którym od 22 lat jest swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS” oraz przez samorządy: Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania, Swarzędza oraz wielu innych wielkopolskich miast, gmin i powiatów. Wspierają je sponsorzy prywatni (Żabka Polska, Terravita, EVER,  Drukarnia Swarzędzka Stanisław i Marcin Witeccy i inni).

Źródło; tarnowo-podgorne.pl

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama