Tarnowo Podgórne: załatwiał pracę w Skandynawii

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zatrzymali 50 – letniego Mieczysława P., którego podejrzewali o dokonanie co najmniej dwóch oszustw. Swoim ofiarom mężczyzna proponował załatwienie dobrze płatnej pracy w krajach skandynawskich oraz wszystkich formalności związanych z podjęciem tej pracy i przelotem we wskazane miejsce. Zainteresowani musieli zapłacić zaliczkę w wysokości od 700 do 1000zł. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 
 
Swoich ofiar Mieczysław P. poszukiwał w centrum handlowym w Swadzimiu. Zwykle wybierał osoby z problemami finansowymi oraz słabo zaradne życiowo. Ich zaufanie wzbudzał poprzez schludny wygląd. Przedstawiał się jako dobrze zarabiający kierownik budowy, mieszkający tymczasowo w kilku gwiazdkowym poznańskim hotelu.
 
50 -letni oszust pochodzący z Dolnego Śląska połowę życia przesiedział w więzieniu, odbywając kary za kradzieże i oszustwa. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i szukają innych osób, które mogłyby być ofiarami tego przestępstwa.
 
Wszystkie osoby, które zostały oszukane w podobny sposób lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym pod numerami: 61 841 48 60 czynnym całą dobę lub 61 841 48 62 w godz. od 08:00 do 15:00.
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama